"Pazartesi grev kararı alacağız"

TÜRK Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavrak, Erdemir ile sürdürülen toplu sözleşme görüşmelerinde sendikanın saat ücretine 3 liralık zam isteğine işverenin 68 kuruş teklif ettiğini belirterek, "Pazartesi günü grev kararını alacağız, eylemleri de arka arkaya sıralayacağız" dedi.

18 Kasım 2016 - 08:06 - Güncelleme: 18 Kasım 2016 - 08:23


Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavrak, Erdemir ile Türk Metal Sendikası arasında toplu sözleşme görüşmelerinin tıkanmasının ardından Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'ne geldi. Davul zurna ile karşılanan Kavrak, bir otelde işçilerle buluştu. Pevrul Kavlak, dünya demir çelik sektöründe bütün kuruluşların zarar ettiği dönemde tek kar eden kuruluşun Erdemir olduğunu ve bu karın en büyük sebebinin işçiler olduğunu söyledi. Hazırlanan taslağı virgülüne dahi dokunmadan gerekli yerlere ilettiklerini belirten Kavlak, şöyle dedi:

"Biz bu taslakta saatlik ücrete 3 liralık yani ayda 900 lira bir zam istedik. Biz bu zamana kadar 20 işyerinde toplu sözleşme imzaladık. Bize 1 liranın altında hiç kimse teklif vermedi, ilk defa Erdemir bize 68 kuruş bir teklif verdi. Bize bozuk para verdi, herhalde aramızı bozacaklar. İyimser olmak istiyorum, iyi tarafından bakmak istiyorum herhalde sıfırın birini unuttular. Erdemir, Türk Metal için, Türk Metal de Erdemir için çok önemlidir. Biz geçmişte bu şirket zora girdiğinde taşın altına elimizi değil bedenimizi koyduk. Türkiye'de hiç kimsenin yapmaya dahi cesaret edemediği birşeye biz hep birlikte 8 yıl önce yaptık ve bir söz verdik. 'Bu fedakarlıktan sizi çıkartırız ama sizde iyi gününüzde bizi unutmayacaksınız' dedik."
ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Kemal41
  1 yıl önce
  Hasan bey bu site türkiye geneline hitap eden haber sitesi, ağırlık öğretmenlerde. Tüm haberler yayınlanıyor. Hepsinin öğretmenlerle ilgili olması gerekmiyor. Günaydın :)
 • HASAN20
  1 yıl önce
  NE ALAKASI VAR BU HABERİN ÖĞRETMENLERLE. NE BİÇİM HABER YAPIYORSUNUZ. NERDE ÖĞRETMENLERLE İLGİLİ Bİ İFADE BURDA
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlkokulda mide bulandıran olay! 32 yıllık öğretmen….
İlkokulda mide bulandıran olay! 32 yıllık öğretmen….
Öğretmen doluluk oranı açıklandı
Öğretmen doluluk oranı açıklandı