Paperworld 2019'un gözdesi yine Türkiye olacak

Dünyanın en büyük kağıt, kırtasiye ve ofis malzemeleri fuarı Messe Frankfurt Paperworld’un en dikkat çeken katılımcı ülkesi bu yıl da Türkiye olacak. Hazırlıklarını hızlandıran Türkiye, geçtiğimiz yıl 44 firma ile fuara katılırken, bu yıl 26-29 Ocak tarihleri arasında yapılacak fuarda 41’i TÜKİD üyesi 68 firmayla yerini alacak. Türk stantlarının hiç boş kalmadığını belirten TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil, “Türkiye, kaliteli ve özgün tasarımlarıyla Avrupa’nın vazgeçilmezi” dedi.

Paperworld 2019'un gözdesi yine Türkiye olacak
19 Aralık 2018 - 10:45

26-29 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacak dünyanın en büyük kağıt, kırtasiye ve ofis malzemeleri fuarı olarak kabul edilen Messe Frankfurt Paperworld için hazırlıklar hızlandı. Bu yıl ‘Yeni Salon Konsepti’ ile kırtasiye segmentinde geniş bir ürün yelpazesi sunacak fuarda tebrik kartları, küçük deri ürünleri, aksesuarlar, peçeteler, masa dekorasyonu, parti ürünleri, lisanslar ve tasarımlar ile ambalaj ve kutlama ürünleri Salon 5.1 ve 6.1’den Hall 3.1’e taşınacak. Bu, ticari ziyaretçilerin aynı sergi salonunda kırtasiye ticareti için tüm yaşam tarzı ürünleri bulabileceği anlamına geliyor. Bu yenilikle amaçlarının ziyaretçilere fuardaki ürün yelpazesi hakkında daha geniş ve pazar odaklı bir bakış açısı sunmak olduğunu belirten Paperworld Direktörü Michael Reichhold, fuarın son yıllardaki şeffaf düzeninde başarılı bir grafik izlediklerini söyledi. Yeni katılımcılara daha fazla yer açmak istediklerini anlatan Reichhold, “Yeniden yapılanma, yeni fikirler için belirleyici olan ve değerli iş bağlantılarıyla sonuçlanan yeni perspektifler açıyor” dedi.
 
68 Türk firma katılacak
Geçtiğimiz yıl 44 Türk firması fuarda yerini alırken, bu yıl 41’i Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) üyesi toplamda 68 Türk firması yeni ürünlerini tanıtacak. 2018’de Türk şirketlerinin stantlarının hiç boş kalmadığını söyleyen TÜKİD Başkanı Vecdet F. Şendil, “Bu yıl geçen yılı da geçeceğiz” dedi.
 
Türkiye, Avrupa’nın vazgeçilmezi
Türk firmalarının kırtasiye sektöründeki ana ürünlerin neredeyse tamamının imalatını yaparak dünya pazarına avantajlı fiyatlarla sunduğunu da anlatan Şendil, bugün kırtasiye bazında 15 milyon euro ihracat yapan firmalar olduğunun bilgisini verdi. Geçtiğimiz yıllarda başta Çin olmak üzere özellikle Uzakdoğulu üreticilerin yarattığı rekabete ve ekonomik sıkıntılara rağmen Türk firmalarının fuara ilgi gösterdiğini belirten Şendil, Türk kırtasiye sektörünün yeni teknolojilere yaptığı yatırımlar, kaliteli ve özgün tasarımlara verdiği önem sayesinde Avrupa’nın vazgeçilmezi haline geldiğini belirtti. Şendil, “Her zaman ihracatta güçlü olduğumuzun mesajını verdik” dedi. 
 
 
 
Editöre Not: 1985 yılında İstanbul Kırtasiye İmalatçıları, İthalatçıları ve Toptancıları Dayanışma Derneği adıyla kurulan ve günümüzde Tüm Kırtasiyeciler Derneği olarak yoluna devam eden TÜKİD, bugüne kadar taklit, sahte, korsan, sağlıksız kırtasiye ürünlerinin satışının önlenmesi ve nitelikli ürün kullanımını özendirilmesi konularında çok sayıda başarılı projeyi hayata geçirdi. Derneğin başkanlığını Vecdet F. Şendil yürütüyor.
 

Bu haber 649 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort