Özürlü öğretmen de nöbet tutacak

MEB Ortaöğretim kurumları yönetmeliğini değiştirdi. Yapılan flaş değişikliklerden biri de bazı öğretmenlerin nöbet görevinden muaf tutulması oldu . Ancak MEB engellilere nöbeti verileceğini yönetmeliğe koyarak engellileri mağdur etti

29 Ekim 2016 - 00:00 - Güncelleme: 29 Ekim 2016 - 23:29

MEB Ortaöğretim kurumları yönetmeliğini değiştirdi. Yapılan flaş değişikliklerden biri de bazı öğretmenlerin nöbet görevinden muaf tutulması oldu . Ancak MEB engellilere nöbeti verileceğini yönetmeliğe koyarak engellileri mağdur etti.

Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği SON HALİ- Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği 28 Ekim 2016 tarihinde önemli değişklikler yaptı.

MEB Ortaöğretim kurumları yönetmeliğini değiştirdi. Yapılan flaş değişikliklerden biri de bazı öğretmenlerin nöbet görevinden muaf tutulması oldu . Buna göre ; Özel Eğitim ile Özel alt sınıf öğretmenler, ana sınıfı öğretmenleri nöbet görevinden muaf tutuldu.
ğ) Özel eğitim sınıflarında görev yapan özel eğitim öğretmenleri ile çocuk gelişimi alanına ait uygulama ana sınıflarında görev yapan okul öncesi öğretmenleri nöbet görevinden muaf tutulur.” Engelli öğretmenlere nöbet verilebilecek.

Engelli öğetmenler bu muafiyet durumunun dışında tutuldu. Engelli öğretmenlere nöbet verilip verilmeyeceği belirtildi. Buna göre Engelli öğretmenler engelli çocuğu olan öğretmenler de nöbet tutacaklar;

g) Engelli öğretmenler ile engelli çocuğu bulunan öğretmenlerin nöbetlerinin belirlenmesinde gün ve saat tercihlerine öncelik verilerek düzenleme yapılır.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ
FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ
OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


Kaynak:Ajanskamu 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Talat
    1 yıl önce
    Mağdurluk bir durum yok. Olması gereken bu. İktidar yandaşları gibi, prim yapacağız, tarafımız belli der gibi yanlı haber yapmayın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
2 yeni KHK daha geliyor
2 yeni KHK daha geliyor