Özür ve yer değiştirme takvimi belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığı 2017 Yılı İş Takviminde öğretmenlerle ilgili yer değiştirme takvimi de yayınlandı. Buna göre Öğretmenlerin mazeret (Özür) , isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme tarihleri açıklandı. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 2017 yılı iş takvimine göre ilk yapılacak işlemlerden birisi bakanlığın uygun gördüğü takvimlerde yönetmelik hükümleri doğrultusunda eğitim kurumlarının norm kadro bilgilerinin güncellenmesi olacaktır.

30 Aralık 2016 - 08:54

  Öğretmenlerin mazeret durumuna bağlı yer değiştirme işlemleri (yarıyıl) tatilinde gerçekleştirilecek. 2 Ocak tarihinde başlayacak olan işlemlerin bitiş tarihi de 28 Şubat 2017 olarak belirlendi. Öğretmenlerin isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri de 02 Mayıs -30 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır.

Aynı zamanda taşra teşkilatı yöneticilerinin (Eğitim Kurumları yöneticileri hariç) bölge hizmetine bağlı yer değiştirme işlemleri de 01 haziran ile 30 Haziran tarihleri arasında başlayıp bitirilecektir. 

01 Temmuz - 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında taşra teşkilatı yöneticilerinin (Eğitim Kurumları yöneticileri hariç) isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri gerçekleştirilecek olup Öğretmenlerin mazeret durumuna bağlı yer değiştirme işlemleri de aynı tarihler arasında gerçekleştirilecektir.  Kamuajans.com/ÖZEL

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mesut Yılmaz'ın çok zor dakikaları
Mesut Yılmaz'ın çok zor dakikaları
ByLock mağduruna güzel haber
ByLock mağduruna güzel haber