Özür gurubu mağdurları seslerini duyurmak istiyor

Özür grubu atamaları ile il dışı tercihte bulunan öğretmenlerin büyük çoğunluğu tercihlerine yerleşti. Ataması yapılmayan 800 öğretmen ise il emri ile ailesine kavuşmak için çeşitli yollarla seslerini duyurmaya çalışıyor.

03 Şubat 2017 - 16:37 - Güncelleme: 04 Şubat 2017 - 18:39

MEB, daha önceki yıllarda özür grubu tayinleriyle yer değiştiremeyen öğretmenleri ya il emrine vererek çözmüştü ya da ikinci bir özür tayiniyle atamalarını gerçekleştirmişti. Yarıyıl tatilinin bitmesine sayılı günler kaldı.

800 öğretmen sorunun çözülmesi için MEB’e baskılarını arttırdı. Okulların açılmasına sayılı günler kala 2017 ocak özür grubu atamasında tercihlerine yerleşemeyen 800 öğretmenin durumu ne olacak?

Sitemize bu konuda gelen maillerden bazıları; "Çanakkalede görev yapan bir ogretmenim. Eşimle aramda 1320 km var. Benim gibi birçok arkadaşım Özür durumundan mağdur. İl ilçe emri için sayfanızda haber paylaşır mısınız? Sesimizi duyurmaya çalışıyoruz.

Eşinden çocuklarından ayrı birçok aile var hocam. Aile butunlugumuz,huzurumuz buna bağlı. " "Rabbim görüyor eşimizden çocuğumuzdan ayrıyız ve daha fazla ayrı kalmak istemiyoruz.

Bu ülke için seve seve çalışan fedakar öğretmenlerin isteği eşinin çocuğunun yanında olmak sadece. Düzenimiz yok çoğumuz evli ama bir evi bile yok. Yan yana gelemiyoruz. " "Ankara aselsan da mühendis eşim..ve Ankara'ya tek bir yer bile açmadılar Eş durumuyla tayin isteyince sadece aynı ilden tercih hakkı veriyorlar Ankara dışında hicbiryeri tercih edemiyorum..ve eşimle aramda 1300 km var Ayrı şehirlerde düzensiz yaşıyoruz" "İl içi ve iller arası mazerete bağlı yer değiştirme atamaları sonucunda birçok öğretmenin ataması gerçekleşmemiş ve mağdur durumuna düşmüşlerdir. Bu mağduriyetin bitmesi ancak ve ancak il /ilçe emrinin uygulanması ile olacaktır. Siz hiç çocuğunuzdan uzak kaldınız mı?

O büyürken yanında olamamak, ilk baba, anne deyişini duyamamak, ilk adımını görememek nedir biliyor musunuz? Her kapı çaldığında annem babam diye kapıya koşması ne demek? Anne, babam neden gelmiyor yoksa bizi sevmiyor mu sorusuna ne cevap verebileceksiniz düşündünüz mü? Ya da baba herkesin annesi burada benim annem neden yok sorusunu duydunuz mu hiç? İşte bunlar sürekli yaşanıyor. Binlerce kilometreden aile olmaya çalışıyoruz. Bu acitasyon değil. Gelin bu soruların cevapları olun. Gelin bir olalım. Kimse ailesinden uzak kalmasın..." İL İlçe emri uygulaması ile ilgili MEB'den henüz bir olumlu açıklama gelmedi. 


KAYNAK Kamuajans

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yargıtay'dan Evlilik hayatıyla ilgili flaş karar!
Yargıtay'dan Evlilik hayatıyla ilgili flaş karar!
"Hasta Olmamızın Sebebi Soğuk İçecekler ya da Soğuk Ortamlar...