Milli Eğitim Bakanlığı, 2023 yılı yarıyıl dönemi öğretmen özür grubu atama başvurularını almıştı. Bulundukları il ve ilçelerde görev yaptıkları kurumlardan başka kurumlara tayin isteyecek olan öğretmenlerin sağlık özrü, eş durumu özrü ve diğer nedenlerle istedikleri mazeret grubu atamalarında finale gelindi. Sonuçlar MEB takvimine göre bugün açıklanıyor.

Okulların Uluslararası Başarıları Artıyor Okulların Uluslararası Başarıları Artıyor

ÖZÜR GRUBU ÖĞRETMEN ATAMA TAKVİMİ

Milli Eğitim Bakanlığı, münhal bulunan okul ve kurum listelerini daha önce açıklamış ve öğretmenler bu listelere göre başvurularını yapmıştı. Yapılan başvurular elektronik ortamda değerlendirilerek sonuçları duyurulacak. 2-6 Ocak 2023 tarihlerinde alınan birinci aşama ve 11-16 Ocak 2023 tarihleri arasında alınan ikinci aşama başvurularının ardından MEB takvimine göre MEB Mazerete Bağlı Atama Sonuçları 18 Ocak 2023 arşamba günü yapılan atamaların ardından açıklanacak ve özür grubu atamalara başvuran öğretmenlerin hangi kuruma tayin olduğu ya ta atamasının yapılıp yapılmadığı belli olacak.

ÖZÜR GRUBU ATAMA NEYE GÖRE YAPILIYOR

Özür grubu öğretmen atama ve yer değiştirmeler, başvuru yapan öğretmenlerin tercihleri dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılac Öğremtenlerin hizmet puanının eşitliği halinde ise sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla ola öğretmene, göreve daha önce başlayana öğretmene öncelik verilecek; öğretmenler arasındaki eşitliğin devamı halinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurası ile belirlenecektir.

İLİŞİK KESME NE ZAMAN YAPILACAK

Özür grubu atamalarla ataması yapılan öğretmenler bulundukları kurumdan 20 Ocak 2023 itibariyle ilişik keserek il yeni görev yerlerine gidebilecekler.

ÖZÜR GRUBU ÖĞRETMEN ATAMA SONU SORGULAMA

Öğretmenlerin mazeret grubu atama sonuçları Milli Eğitim bakanlığının resmi sitesi üzerinden açıklanacak. Öğretmenler MEB sitesine girerek sonuçları öğrenebilecektir.