Özür Grubu Atamalarında İl/İlçe Emri İçin MEB'e Başvuru Yapıldı

Anadolu Eğitim Sendikası tarafından yapılan duyuruda, özür grubu atamalarında il/ilçe emri için Milli Eğitim Bakanlığı'na başvuruda bulunulduğu kaydedildi.

Özür Grubu Atamalarında İl/İlçe Emri İçin MEB'e Başvuru Yapıldı
23 Ağustos 2019 - 06:39

22 Ağustos 2019 tarihinde başlayan 2019 yaz tatili kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme tercihlerine ilişkin olarak Anadolu Eğitim Sendikası (AES) tarafından Milli Eğitim Bakanlığı'na başvuruda bulunulduğu açıklandı.

AES tarafından yapılan açıklamada, il/ilçe emri uygulamasının olmamasının geçmiş yıllarda görüldüğü üzere aile bütünlüğünü sağlama konusunda ciddi bir mağduriyet yaratmakta olduğuna dikkat çekildi. Bu durumun ise; Anayasa’da güvence altına alınan sağlık ve aile bütünlüğünün korunması gibi temel hakların ihlaline neden olmakta olduğuna işaret edildi.

Bu nedenle, Anadolu Eğitim Sendikası'nın 2019 yaz tatili kadrolu öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme tercih işlemlerinde kadro yetersizliğinden dolayı yer değişikliği yapamayacak öğretmenlerin mağdur olmamaları için il/ilçe emri hakkı verilmesi hususunda MEB'e yazılı başvuruda bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

Bu haber 1632 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hakan akyol
    1 yıl önce
    Ne zaman sonuçlanır acaba. Kabul görürse ilçeler arası görevlendirme mi yoksa aramamı olur cevaplarmısınız