Özel Okullardan MEB'e Çağrı

İstanbul’da yaşanan deprem sonrasında hasra gören 46 okulun valilik kararı ile kapatılmasının ardından Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Enver Yücel’den ‘’ O okulların öğrencilerini bize gönderin’’ çağrısı geldi.

Özel Okullardan MEB'e Çağrı
30 Eylül 2019 - 17:07

İstanbul’da deprem olduğu sırada New York’da Birleşmiş Milletler toplantısında ödül alan il Türk olan Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Enver Yücel’den örnek bir davet geldi.

Depremzede öğrencilere kapısını açan Bahçeşehir Üniversitesi’nden sonra İstanbul’da bulunan bir Çok okul depremde okulu kapanan öğrencileri okullarına kabul edeceklerini açıklayıp destek de bulundular. Deprem sebebiyle bugün yaklaşık olarak 50 bin öğrenci okula gidemedi ve okulların hasar durumları ise birkaç gün içinde netleşecek.

Deprem nedeni ile kapalı olan okulların öğrencilerini koşulsuz şartsız kabul eden özel okullara velilerin gidip talepte bulunması yeterli olacak. Çağrı sonrasında İstanbul’da bulunan hemen hemen bütün özel okullar destek verdi.

Sosyal medya hesabından gece yarısı paylaşımda bulunan Başkan Yücel, tüm özel okulların depremde hasar görev okul öğrencilerini misafir öğrenci statüsünde kabul etmelerini ve hiçbir ücret talep etmemeleri istedi. Özel okullardan cevap gecikmedi. Depremde zarar gören okulların öğrencilerini evlerine yakın özel okullara velilerin götürebileceğini belirten mesajlar geldi. Bu hareket eğitim camiasında ve veliler tarafından takdirle karşılandı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın okul durumları ile ilgili açıklama yapılması beklenirken, veliler okulların onarılmasını değil yeniden yapılmasını istiyor.

Bu haber 626 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort