Özel Okullar Alarm Veriyor

Özel Okullar Alarm Veriyor
20 Aralık 2019 - 16:27 - Güncelleme: 20 Aralık 2019 - 16:27

Özel Okullar Alarm Veriyor

     Özel okullar için her geçen gün ülkenin durumu daha zor hale geliyor. Bu yıl içinde 200’e yakın özel okul ya kapandı ya da devir işlemi gerçekleştirdi. Bu durumdan ise en çok veliler ve öğretmenler rahatsız oldu.  Kapanan okullarda ya da devir işlemi gerçekleştirilen okullarda hala maşını alamayan öğretmenler bulunuyor. Eğitimciler ise yaşanan bu sorunların bir an evvel çözümlenmesini bekliyor. Sorunların çözülmesi için zaman geçirilmeden yol haritası çizilmesi gerekiyor.

Özel Okullarda Ciddi problemler Var

  Ülkenin ekonomik darboğazı eğitim dünyasını da etkiledi. Bazı eğitim kurumlarında özellikle son yıllarda çok ciddi sorunlar çıkmaya başladı. Bu durumdan mağdur olanlar ise veliler ve öğrenciler oldu. Veliler yılın ortasında dahi doğan problemlerden dolayı okul değiştirmek zorunda kaldı. Öğretmenler için ise durum vahim bir hal aldı. Pek çok öğretmen bu kurumlardan maaşını dahi alamadı. Veliler ise yıllık okul ücretini ödeyerek, servis ve kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayarak daha da mağdur olmuş durumda bulunuyor.

100 Okul Kapanmak Üzere

  2019- 2020 eğitim- öğretim yılı itibariyle tüm eğitim kademelerinde eğitim veren toplam 14 binden fazla özel okul bulunuyor. Bu okullarda eğitim alan öğrenci sayısı ise 1.5 milyona kadar çıkmış durumda bulunuyor. Fakat özel okulların kontenjanlarının yarısından fazlası boş bulunuyor. Veliler ve öğrenciler özel okullar ile ilgili pek çok problem yaşıyor. Son bilgilere göre 100 özel okul kapanmanın eşiğinde bulunuyor.

Bu haber 330 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort