Özel okul teşvik başvurusu için son gün ne zaman? Özel okul teşvik ücreti ne kadar? Özel okul teşvik kılavuzu

Özel okul teşvik başvurusu için son gün ne zaman? Özel okul teşvik ücreti ne kadar? Özel okul teşvik kılavuzu

12 Ağustos 2017 - 00:23

2017 özel okul teşvik başvurusu için son günün ne zaman olduğunu merak eden yüzlerce vatandaş konuyla ilgili detayları merak ediyor. Özel okul teşvik başvuruları için süreç 10 Ağustos tarihinde başladı. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl özel okullarda okuyan öğrencilere verilen eğitim ve öğretim desteği kapsamında yapılan özel okul teşvik başvuruları için son başvuru tarihi belli oldu. Peki, 2017 özel okul teşvik başvurusu için son gün ne zaman? Özel okul teşvik ücreti ne kadar? İşte detaylar.
Özel okul teşvik başvuruları 10 Ağustos Perşembe günü başladı. Devlet tarafından özel okul öğrencilerine 2017-2018 öğretim yılı için verilecek öğrenim desteği için başvurular online sistem üzerinden gerçekleşiyor. Peki Özel okul teşvik başvurusu için son gün ne zaman? Başvurular nereden ve nasıl yapılıyor?

Özel okul teşvik başvuruları için süreç. Başvurular 10 Ağustos – 6 Eylül arasında alınacak, teşvik almaya hak kazanan öğrenciler 7 Eylül’de ilan edilecek.Özel okul için teşvik başvurusu yapmak isteyenler Milli Eğitim Bakanlığı’nın Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü sitesinde ilan edilen kılavuz aracılığıyla başvurularını yapacak. Başvuru işlemleri için işlemler E-Okul sistemi üzerinden yapılacak.

ÖZEL OKUL TEŞVİK ÜCRETİ NE KADAR?

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl özel okullarda okuyan öğrencilere verilen eğitim ve öğretim desteği kapsamında 2017-2018 öğretim yılında, okul öncesi eğitim kurumlarında okuyan öğrencilere 3 bin 60 lira, ilkokul ve temel liselerde öğrenim gören öğrencilere 3 bin 680 lira, ortaokul ve diğer liselerde öğrenim gören öğrencilere ise 4 bin 280 lira destek ödemesi yapılacak. Ayrıca 2017-2018 öğretim yılında okul öncesinde 6 bin, ilkokul, ortaokul ve liselerde 15 biner, temel liselerde ise 24 bin olmak üzere toplam 75 bin öğrenci ilk defa bu destekten yararlanma imkânı bulacak.

2017-2018 ÖZEL OKUL TEŞVİK BAŞVURU VE YERLEŞTİRME TAKVİMİ

5 Eylül - Tercih işlemli yapmaya hak kazanan öğrencilerin ilanı
6-19 Eylül - Tercih işlemleri
20 Eylül - Yerleştirme sonuçlarının ilanı
21-26 Eylül - Nakil ve kesin kayıt işlemleri
27 Eylül - Ek yerleştirme sonuçlarının ilanı
27-30 Eylül - Ek yerleştirme kayıt işlemleri

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD'den flaş Türkiye açıklaması
ABD'den flaş Türkiye açıklaması
Öğrenciyle ilişkiye giren öğretmen gözaltına alındı
Öğrenciyle ilişkiye giren öğretmen gözaltına alındı