erkek protez saçthemeforest temaları

Özel Öğrenci Servisleri Denetlendi

2019-2020 eğitim-öğretim yılında öğrenci taşıma görevini üstlenen servisler için denetim yapılıyor. Servisler için yapılan genel uygunluk denetimi Kütahya il merkezinde gerçekleştirildi. Kütahya Valiliği tarafından gerçekleştirilen denetleme Okul Servis Denetleme Komisyonu tarafından gerçekleştirildi. Okul aile birlikleri ile öğrenci taşımak üzere sözleşme imzalayan servisler okul önlerinde denetlenmeye başlandı.

Özel Öğrenci Servisleri Denetlendi
13 Aralık 2019 - 20:15

Araçların Sağlaması Gereken Tüm Şartlar Denetleniyor

Okul denetleme komisyonunda Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Kütahya Belediyesi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bulunuyor. Komisyon tarafından araçların mevzuata uygun olup olmadığı denetleniyor.

Araçlarda mevzuata uygun ekipmanların bulunup bulunmadığı
Öğrenciler tarafından kullanılan emniyet kemerleri
Araç şoförleri
Servis hostesleri
Araçların belgeleri

İlgili komisyon tarafından denetlenecek konular arasında bulunuyor. Komisyon gerekli incelemeleri yaparak eksik bulunan servisler için gerekli uyarılar veriliyor. Öğrencilerin emniyet kemeri takma zorunlulukları komisyon tarafından hatırlatılıyor. Takmayan öğrenciler için hosteslerden yardımcı olmaları konusunda destek anlıyor.

Yıl boyunca bu denetimlerin devam etmesi planlanıyor. Yapılan denetimler ile öğrencilerin güvenli ve konforlu şekilde ulaşım sağlamaları amaçlanıyor. Konu ile ilgili Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise bir açıklamada bulundu. Yetkililer, emeği geçen herkese teşekkür etti. Öğrencilerin emanet edildiği araç şoförlerine hassas davranışları için teşekkür edildi. Denetimlerin yıl boyunca devam edeceği bildirildi.

Bu haber 539 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort