Özel Eğitim Uygulama Okullarından Veliler İçin Uygulama

Milli Eğitim Bakanlığı orta ve ağır düzeyde engelli olan öğrenciler için özel eğitim uygulama okullarında eğitim veriyor. Bu okullarda otizm spektrum bozukluğu olan bireyler için toplam 29 bin 878 öğrenci eğitim alıyor. Veliler çocuklarını ders saatinden önce okula getiriyor ve ders bitimine kadar okulda bekliyor. Burada bekleyen veliler için Bakanlık yeni bir uygulama başlattı.

Özel Eğitim Uygulama Okullarından Veliler İçin Uygulama
08 Aralık 2019 - 12:01 - Güncelleme: 08 Aralık 2019 - 14:02

Özel Eğitim okullarının Kalitesini Yükseltmek İçin Çalışıyorlar
Okulda çocuklarını bekleyen veliler için Halk Eğitim merkezleri tarafından kurs açılacak. Kurs sayesinde veliler ilgi duydukları alanda kendilerini geliştirme şansı yakalayacak. Milli Eğitim Bakanı Selçuk,  özel eğitim veren okulları geliştirmek için yoğun şekilde çalıştıklarını belirtti. Bir taraftan okulların alt yapısını güçlendirdiklerini ifade eden Bakan Selçuk, diğer taraftan okulları yaygınlaştırmaya çalıştıklarını ifade etti. 


Veliler Okullarda Bekliyor

Konu ile ilgili konuşan Selçuk, özel eğitim kurumlarında bulunan velilerin okulda beklediklerini söyledi. Velilere destek olmak adına bu okulların tamamında halk eğitim desteği ile kurs açılacağını söyledi. Bu amaç ile ülke genelinde 923 okulda okul müdürleri velilerden kurs talebini toplayacak. Taleplere göre veliler için açılacak kursların içerikleri şekillenecek.  Bu şekilde velilerin okullarda bekleme süreleri daha nitelikli hal alıyor. Hayat boyu öğrenme kapsamında becerilerini artırmak için destek sağlamak adına kurslar açılacak. Kurslarda eğitim alan veliler okul koridorlarında boş olarak beklemekten kurtulacak

Bu haber 706 defa okunmuştur.

Şişli Eskort