erkek protez saçthemeforest temaları

Özel Eğitim Öğrencilerine İstihdam

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin bir meslek edinebilmeleri için yapılan çalışmalar nihayet sonuçlanmaya başladı.

Özel Eğitim Öğrencilerine İstihdam
20 Eylül 2019 - 14:50

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, özel eğitim meslek okullarında meslek edindirme atölyelerinin yenilendiğini ve burada okuyan öğrencilere daha donanımlı ve nitelikli bir eğitim ortamı hazırladıklarını belirtti.

Özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin mezun olduktan sonra istihdam olanaklarını arttırmak ve iş bulmalarını kolaylaştırmak adına Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye İş Kurumu arasında bir iş birliği protokolü hazırlandı ve imzalandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada; ‘’ İŞ ve meslek danışmanlarımız ile okul rehber öğretmenleri tarafından her öğrenci için bir portföy dosyası hazırlandı. Öğrencilerimize en uygun istihdam alanları belirlendi ve bu sebeple iş yerleri ziyaret edildi ve gerekli görüşmeler yapıldı.’’ dedi.

Özel eğitime ihtiyacı olan bireyler konusunda işverenlerin bilgilendirilmesinin önemini de vurgulayan Selçuk sözlerine şöyle devam etti; ‘’ Ülke genelinde İstihdam Fuarlarına ve Kariyer Günlerine katılım sağlanarak, işverenlerin özel eğitim meslek okullarındaki öğrenciler hakkında ve yeterlilikleri, yetenekleri konusunda bilgilendirmeleri yapıldı. Bu çalışmalarla bu okullarda okuyan öğrencilerimizin staj imkanları da artmış oldu. 2018-2019 eğitim öğretim yılında özel eğitim meslek okullarından mezun olan 344 öğrenci işe yerleştirildi. 149 özel eğitim meslek okulunda toplam 12 bin 664 öğrenci eğitim almaya devam ediyor. Bu çalışmaları yeni eğitim öğretim yılında daha kapsamlı şekilde yürüteceğiz.’’

 

 

Bu haber 555 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort