Otomobiliyle 5 Yılda 20 Bin Kitap Dağıtan Öğretmen

Sınıf öğretmeni Tuncer Günay, otomobilini kütüphaneye çevirdi. Antalya’da öğretmenlik yapan Günay, kütüphanesi ile 5 yılda 20 bin ücretsiz kitap dağıttı. Günay ayrıca kendine 50 bin kitap dağıtma hedefi de koydu.

Otomobiliyle 5 Yılda 20 Bin Kitap Dağıtan Öğretmen
20 Kasım 2019 - 11:56

Eski Model Araçtan Kütüphaneye
Sınıf öğretmeni Günay, 5 yıl önce eski model bir araba satın aldı. Bu araba ile trafiğe çıkan Günay, aracın ilgi çektiğini gördü. Bu ilgi Günay’ın aklına arabayı sosyal projede kullanma fikrini getirdi. Karardan sonra araba için değişimler de başlamış oldu. Günay arabanın içine ilk yardım çantasını yerleştirdi. Ayrıca aracın arka tarafında ise dilek, istek ve şikayet kutusu yer alıyor. Aracın tavanına yerleştirilen raflar sayesinde ise arabada onlarca kitap yer alıyor. Günay raflara ise cehaletle mücadele malzemeleri ve ücretsiz yazılarını yazdı. Böylece trafiğe çıktı. Araç bazen kırmızı ışıkta dururken şehir sakinleri gelip kitap aldı. Bazen de park halindeyken araçtan kitap alanlar oldu. Bu duruma Günay çok sevindiğini belirtti.

Günay 5 yılda tam 20 binin üzerinde kitap dağıttı. Bu kitapları ise hayırseverlerin yardımı ile temin etti. Tuncer Günay, Ramazan ayında yiyecek dağıttığını şu anda da kitap dağıttığını söyledi. Kitap dağıtmak isteyenlerden kitaplarını alan Günay, kitap okumak isteyenlere bu kitapları ulaştırıyor. Bazen tüm raflar kısa sürede de boşalıyor. Günay dilek kutusuna istedikleri kitapların adını yazanlar oluyor. Günay para atanlar da olduğunu söyledi. Atılan para ile de kitap aldığını vurguladı. Günay onun için çok değerli olan bu otomobili asla satmayacağını söyledi. Tuncer Günay, birilerinin gelip kitap aldığını görünce mutlu olduğunu söyledi. Ayrıca Günay bu araç ile tam 50 bin kitabı aynı şekilde dağıtmayı hedefliyor.

Bu haber 539 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort