ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınav ücretlerinin neden yüksek tutulduğunu soran CHP Milletvekili Levent Gök'ün soru önergesine Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yazılı olarak yanıt verdi..

CHP'li vekil tarafından oluşturulan sınav ücretlerinin neden yüksek olduğu soru önergesine Bakan Özer, şu ifadeleri kullanarak cevap verdi 

 "Sınavların sıhhati ve güvenliği için" yanıtını vererek Bakan Özer konuya ilişkin verdiği cevabın tamamı ise şöyle ;

Mansur Yavaş: Öğrencilere 330 Lira Kantin Desteği Ödenecek Mansur Yavaş: Öğrencilere 330 Lira Kantin Desteği Ödenecek

"Başkanlığımız, adaylara sınavlarda sadece hak ettiğinin verilmesi, haksız kazanımların önüne geçilmesi için her türlü güvenlik tedbirinin alınması kapsamında büyük bir özveri ile çalışmaktadır. Ancak Türkiye genelinde büyük bir organizasyonu sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmek için ihtiyaç duyduğu finansmanı adaylardan topladığı sınav başvuru ücretleri ile sağlayan başkanlığımız sınırlı kaynaklarla bu işi yürütmektedir. Sınav başvuru ücretlerinin daha düşük belirlenmesi, sınav güvenliği, görevli sayısı, soru oluşturma ve bilişim teknolojileri kapsamında kısıtlamayı gerektirecektir ki bu durum sınavların sıhhatini ve güvenliğini ciddi anlamda olumsuz etkileyecektir.” dedi..