ÖSYM Başkanı Aygün 2020'de 19 Yabancı Dil Sınavı Yapılacağını Açıkladı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün bu yıl 19 yabancı dil sınavı yapılacağını açıkladı. Bu sınavların 15 tanesi elektronik ortamda gerçekleşecek.

ÖSYM Başkanı Aygün 2020'de 19 Yabancı Dil Sınavı Yapılacağını Açıkladı
25 Ocak 2020 - 14:13 - Güncelleme: 25 Ocak 2020 - 21:08


  ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün bu yıl 19 yabancı dil sınavı yapılacağını açıkladı. Bu sınavların 15 tanesi elektronik ortamda gerçekleşecek.
  ÖSYM Başkanı Aygün tarafından 2020 yılında yapılacağı açıklanan sınavlardan ilki Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı olacak. E- YDS 25 Ocak tarihinde Ankara, İstanbul, İzmir illerinde yer alan sınav merkezlerinde gerçekleşecek. Aygün geçen yıl elektronik ortamda toplam 13 e- YDS yaptıklarını hatırlatarak konuşmasına devam eden Aygün bu yıl yapacakları sınav sayısını belirtti. Aygün tarafından yapılan açıklamaya göre 19 yabancı dil sınavı 2020 yılında gerçekleşecek.
   Geçen yıl İlkbahar döneminde İspanyolca, Farsça, İtalyanca, Yunanca ve Bulgarca sınavlarının basılı ortamlarda gerçekleştiğini belirten Aygün bu yıl 15 sınavın elektronik ortamda gerçekleşeceğini belirtti. Elektronik ortamda gerçekleşecek olan yabancı dil sınavlarının 15 adetinin on tanesinde İngilizce testi uygulanacak. Diğer 5 tane sınavın birer tanesinde ise Farsça, Yunanca- Bulgarca, İtalyanca-İspanyolca, Almanca- Fransızca ve Arapça- Rusça testleri uygulanacak.
 YÖKDİL İki Kez Yapılacak
  Aygün tarafından yapılan açıklamalara göre YDS bu yıl basılı ortamda iki kez gerçekleşecek. YDS-1 Almanca, Arapça, Arnavutça, Boşnakça, Çince, Danca, Ermenice, Fransızca, gürcüce, Hollandaca, İngilizce, Japonca, Korece, lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Sırpça, Rusça, Ukraynaca olmak üzere 20 dilde gerçekleşecek. YDS- sınavı 21 Nisan tarihinde yapılacak.
   YDS- 2 sınavı ise 25 Ekim tarihinde gerçekleşecek. YÖKDİL ise bu sene baharda Mart ayında gerçekleşecek. YÖKDİL-1 için İngilizce fen bilimleri, sağlık bilimleri ile Arapçada sosyal bilimler uygulanacak. Yabancı dil sınavı ne zaman 2020 yılı için merak edenlere Aygün açıklamalarda bulundu. Aygün tarafından yapılan açıklamalara göre 2020 yılı sonbahar döneminde ise sınav 13 Eylül tarihinde gerçekleşecek.
 
 

Bu haber 871 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort