Ortaokul öğrencilerinden örnek davranış, sıra taşıdılar, öğretmenlerine yardım ettiler

Mersin'e bağlı Akdeniz ilçesinin Çilek Mahallesi'nde eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Güney Ortaokulu öğrencileri, okula kendileri için gelen sıraları sınıflarına taşıdı. Bir velinin şikayet amaçlı çektiği fotoğrafla gündeme gelen olayda öğrencilerin okulu sahiplenerek okul işlerine yardımcı olması takdirle karşılandı.

Ortaokul öğrencilerinden örnek davranış, sıra taşıdılar, öğretmenlerine yardım ettiler
21 Eylül 2018 - 11:10

Mersin'in Akdeniz ilçesine bağlı Çilek Mahallesi'nde bulunan Güney Ortaokulu'na getirilen yeni masa ve sandalyeler ortaokul öğrencileri tarafından sınıflara taşındı.
Her okulda olması gereken bu uygulama ise bir veli tarafından öğrencilere angarya iş yaptırıldığı gerekçesi ile çekilerek medyaya sızdırıldı. Halbu ki eğitimde sürekli vurgu yapılan konulardan biri ise çocukların hayatın içerisinde olması, yapabileceği işleri kendilerinin yapması, zaman zaman okul işlerine yardımcı olmaları. 
Okul çalışanlarına destek amacı ile öğrencilerin bu eylemini tebrik ediyor, okuluna yardım eden tüm öğrencileri kutluyoruz.
Öğretmenlersitesi olarak öğrencilerin yapabilecekleri işlere yardım etmelerini bir angarya olarak değil, olması gereken normal bir davranış olarak görüyoruz.
Ağır işler olmamak üzere bu şekilde işlerde öğrencilerden yardım alan okul idarecilerini ve öğretmenleri de destekliyoruz.
 


Bu haber 2668 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum