Orta Öğretim mezunu 31 bin 167 memur alınacak

7 Kasım itibarı ile orta öğretim mezunlarının başvuru yapabileceği tüm memur alımlarını sizler için bir araya getirdik. Çok kısa sürede bitecek alımlar da bulunuyor, yakın zamanda başvuruları başlayıp bitecek olanlar da. Başvuru ve tüm detaylar.Kaynak: 2016 Kasım ayı itibarı ile orta öğretim (lise) alanında 31 bin 167 memur alımı için başvuru ve tüm detaylar

08 Kasım 2016 - 10:56

2016 yılı Kasım ayı itibarı ile artık bu yılki alımların sonuna yaklaşılıyor. Her ne kadar 2017’de alımların az yapılacağı belirtilmiş olsa da zaten alımlar da çok denebilecek bir durum bulunmuyor özellikle lise mezunları için daha az alım yapılmakta. Merkezi alımlarda hiçbir zaman yeterince kadro verilmeyen lise mezunları için en çok alım yapılan yerler genellikle Türk Silahlı Kuvvetleri ve son yapılacak PÖH alımı ile Emniyet Genel Müdürlüğü.

Ayrıca her ne kadar devlet memuru olarak lise alımları az olsa da özel sektör alımlarını da ekledik. En aşağıda özel sektörde alımı yapılmakta olan ve olacak çağrı merkezi detaylarını da bulabilirsiniz. Lise ve önlisans alımlarında olduğu gibi buraya özel sektördeki birçok alımı eklemedik. Mymemur.com.tr'den iş ilanları kategorisinden güncel olarak sürekli takip edebilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) 10 bin Özel Harekat Polisi alımı: İlk yayınlanan ilandan sonra askerlik şartının kalkması ile lise, ön lisans ve lisans mezunlarının başvuru sayısı da artmıştı. Milyonlarca kişi birkaç gün içerisinde EGM, Polis Akademisi Başkanlığı sitesine aynı anda akın ederek sistemleri iyice yavaşlatmıştı. Neyse ki başvurular daha rahatladı ve e-Devlet üzerinden rahatlıkla yapılabilmekte.

Son başvuru tarihi 14 Kasım.

Hava Kuvvetlerine 2016 yılı itibarı ile 5 bin er alımı yapılıyor: Sözleşmeli er alımı ile ilgili 2016 yılı başvuru kılavuzunda belirtildiği üzere en az ilköğretim mezunları başvuru yapabilecek. 26 yaş kriteri yer alırken 1991 ile 1996 aralığında olanlar başvurabiliyor. Lisans mezunları için bu alım lise branşına göre daha zor şartlar taşımakta. Çünkü askerlik kriterinden daha ziyade ilköğretim ve lise mezunları başvuru yapabilecek.

Namık Kemal Üniversitesine 119 memur alımı: NKÜ tarafından düzeltme ilanında mülakat sınavı yapılmayacağı duyurulmuştu.119 memur alımı için lise ve ön lisans mezunları girebileceği gibi lisans mezunları da başvurabilecek. Lisans mezunları KPSS 2016 puanlarını kullanacaklar. 2 Kasım'da başlayan başvurular 9 Kasım'da sona ereceği belirtilmişti. Son iki gün kaldığından başvuru yapmanız gerekmektedir.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bin 907 sözleşmeli er alımı: 2 Kasım'da başlayan başvurular 22 Kasım'da sona erecek. 2016 yılı 4 dönem başvuruları kapsamında sözleşmeli er alımı için en az ilköğretim mezunu olmak yeterli. Lise mezunu olanlar için askerlik şartı da aranmıyor.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş alımı: 13 Kasım'da bitecek başvurular için 26 yaşından gün almamış şartı aranmakta. Bu kapsamda lise mezunları için daha avantajlı bir başvuru olmakta. Fakat özel harekat polisi alımında kaldırılan 36 ay askerlik şartı burada bulunuyor. Askerliğini yaptıktan sonra 36 ay üzerinden geçmemiş olması gerekiyor.
İlk çıkan OHAL KHK’sı ile açılan iki üniversiteye memur alımı: Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamındaki Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) kapsamında İzmir’de yeni açılan iki adet üniversiteye de bin 141 memur alımı yapılacağı belirtilmiş fakat henüz alımlar başlatılmamıştı. Üniversitelere alımlar için lise, ön lisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecek.
11 bin kişiye çağrı merkezlerinde iş fırsatı: Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı Teşvik paketi ile 11 bin kişiye çağrı merkezlerinde iş imkanı sağlanacağı belirtilmişti.. Telekom’dan  havacılığa, finanstan ve bankacılık sektörleri gibi bir çok sektörde çağrı merkezlerine 11’bini aşkın personel istihdamı sağlanacağı belirtildi. Her alım haberimizde hatırlattığımız gibi bu alımlarında başlamasını talep ediyoruz. 11 sayısına 3 yılda ulaşılacağı da ayrıca belirtilmişti.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın 2 bin çağrı merkezi personeli alımı açıklaması: Bakan Albayrak, Türkiye genelinde açılacak 9 çağrı merkezi için en az 2 bin kişiye istihdam sağlayacaklarını söylemişti. İlk çağrı merkezi Denizli’de açıldı. Önümüzdeki süreçte açılacak çağrı merkezleri ile ilgili olarak bilgi vereceğiz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmen dedektif gibi iz sürdü, korkunç vahşeti ortaya çıkardı
Öğretmen dedektif gibi iz sürdü, korkunç vahşeti ortaya...
Son Dakika... İşçileri Taşıyan Midibüs TIR'a Çarptı, Çok Sayıda Yaralı Var
Son Dakika... İşçileri Taşıyan Midibüs TIR'a Çarptı, Çok...