Online Dershane

Eğitim ve öğretim hayatın içinde birçok platformda gerçekleştirilebilir.

Online Dershane

Eğitim ve öğretim hayatın içinde birçok platformda gerçekleştirilebilir.

Online Dershane
30 Aralık 2018 - 23:31

Online dershane platformuda bu seçeneklerden birisidir. Günümüzde bunun en popüler ve kolay yolu dijital eğitim platformlarıdır. Dershane eğitimi herkesin kolaylıkla anlayabileceği ve ulaşabileceği yöntemlerle bize ulaştırıyor.

Evimize, bilgisayarımıza gelen eğitim sayesinde’ herkese eşit eğitim’ hakkı verilmiş oluyor. Bu bağlamda online dershane çok büyük bir sosyal projeye de imza atmış oluyor. Oluşturulan içerikler açık ve anlaşılır olduğu için çalışmayı kolaylaştırıyor. Ders çalışmak sıkıcı bir eylem olmaktan uzaklaşarak zevkli bir uğraş haline geliyor. Her eğitim kategorisine uygun içeriklerin yer aldığı dershane sitesi, kolay kullanılır ve hızlı ulaşılabilir. Mobil uygulamasıyla da her an yanınızda. Bilgiye her an her yerde ulaşmanız mümkün. Konulara uygun, dikkat çekici görsellerin kullanılması da sitenin göze çarpan özelliklerinden biri.

İçerikler Nelerdir?

Her seviyede eğitim için hazırlanmış bir site. İnternet sitesine girdiğiniz de size yardımcı olacak birçok kategori bulabilirsiniz. En dikkat çekiççi özelliklerden biri online deneme sınavına katılabilmeniz. Deneme sınavını yaptıktan sonra puanınızı da hesaplayarak kendi durumunuz hakkında değerlendirme yapabiliyorsunuz. Örneğin yks puan hesaplama uygulaması ile üniversite adayları yaklaşık puanlarını hesaplayabilirler. Ayrıca ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlar hakkında bilgi edinebilir ve sınav takvimlerini takip edebilirsiniz. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İle bağlantı kurabiliyorsunuz. Meslek tanıtımlarıyla da öğrenciler meslekler hakkında bilgilendiriliyor. Doğru meslek seçimi insan hayatındaki en önemli dönüm noktalarından biridir. Severek yaptığınız işte hem başarılı hem de mutlu olursunuz. Gençler için çok önemli bir notaya değinilmiş.

Kategorileri

Çok zengin bir içeriğe sahip olan dershane. tv kategorilerini şöyle sıralayabiliriz:

     Kitaplar
     Dokümanlar
     Meslekler
     Derse Yardımcı
     Tarih
     Türkçe
     Felsefe
     Coğrafya
     Biyoloji
     Fen ve Teknoloji
     Matematik
     Sağlık, konularında hazırlanmış içerikler sayesinde kolaylıkla sınavlara hazırlanabilir ve ödevlerinizi hazırlamada yararlanabilirsiniz.

Biyoloji kategorisinde yer alan içerikler oldukça önemli çevre konularına değinmekte. Bura da yer alan ‘Biyolojik çeşitlilik, biyolojik çeşitliliğin korunması ve ülkemizin biyolojik zenginlikleri, biyokaçakçılık, sürdürülebilir doğal kaynaklar’ başlıkları altında hepimizi yakından ilgilendiren ülkemizin ve dünyamızın geleceğine dokunan içeriklere yer verilmiş. Her yaştan ve her eğitim seviyesinde ki kişinin ilgisine çekecek bu içerikler. Çevre bilinci oluşturmada ve yaşanabilir çevrenin devamı için oldukça faydalı yazılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum