Onbinlerce Memur ve Öğretmen Görevden Atılabilir

Onbinlerce memurun görevi tehlikede. 2010 KPSS sınavında usulsüzlük yapıldığı, soruların sızdırıldığı iddiaları ile ilgili olarak açılan davada mahkemenin iddiaların subuta erdiği yönünde karar vermesi durumunda onbinler

07 Nisan 2016 - 20:55

Onbinlerce memurun görevi tehlikede. 2010 KPSS sınavında usulsüzlük yapıldığı, soruların sızdırıldığı iddiaları ile ilgili olarak açılan davada mahkemenin iddiaların subuta erdiği yönünde karar vermesi durumunda onbinlerce öğretmen ve memurun görevine son verilmesi gündeme gelecek.

Öğretmenlere 1 yeni sınav görevi (Tıkla başvur)

Öğretmen ve İdarecilere Nöbet Ücreti Ödenmedi

Öğretmenlere 2 Yeni Sınav Görevi Başvurusu

29 Nisan ve 5 Gün Tatil Tıklayınız

Kopya iddialarıyla gündeme gelen 2010 KPSS ile ilgili önemli bilgi ve kanıtlar savcılık tarafından mahkemeye sunuldu. Mahkemenin iptal kararı vermesi durumunda on binlerce kişinin memuriyeti tehlikeye girecek.
Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ile 2010 yılında atanan on binlerce kişinin memuriyeti tehlikede. Adli soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, aralarında YÖK Denetleme Kurulu raporunun da olduğu kanıtları"Genel kültür ve genel yetenek sınavlarının iptali istemini" değerlendiren Bölge İdare Mahkemesi'ne gönderdi. Belgelerde, davanın esasını doğrudan etkileyecek delil, belge ve itirafların yanı sıra, bu iki sınavın sorularının da önceden elde edildiğine ilişkin TÜBİTAK raporu da var. KPSS ididanamesiyle birlikte mahkemeye sunulan TÜBİTAK raporunda, soruların bir şüphelinin bilgisayarında silinen hard diskte, sınavdan önce bulunduğu belirtildi. 

Maliye Bakanlığından Öğretmen, Kurs ve Yönetici Ek Ders Ücreti Açıklaması


İTİRAFÇININ İFADESİ DELİL OLDU 
Öte yandan soruşturmanın kilit isimlerinden A.S. de polise teslim oldu. Ayrıca itirafçı iki şüphelinin ifadeleri de mahkemeye delil olarak sunuldu. İdare Mahkemesi'nin sınavın iptali yönünde karar vermesi durumunda sınav güvenilirliği ortadan kalktığı için onbinlerce memurun memuriyeti düşürülebilecek. 
EĞİTİM BİLİMLERİ SINAVI TEKRARLANMIŞTI 
Sorularının sızdırıldığının tespit edilmesi üzerine, eğitim bilimleri sınavı iptal edilip tekrarlanmıştı. Ancak genel kültür ve genel yetenek yetenek sınavları herhangi bir usulsüzlük olmadığı gerekçesiyle iptal edilmemişti. Bunun üzerine bazı adaylar bu iki sınavın da iptali istemi ile Bölge İdare Mahkemesi'ne dava açmıştı.

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • öğretmen
    1 ay önce
    haberin altına tarih ekleyin, sitenizin birçok haberinde haberin tarihi bulunmamakta. tarih eklenmesini bir takipçiniz olarak talep etmekteyim. teşekkürler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası