Olmaz Olsun Böyle Kaynana

Böyle Kaynana Düşman Başına! Ger-dek Gecesi Oğluyla Gelinini Oturup İzledi! Dünyanın dört bir yanından tuhaf düğün adetleri Evlenme kararı almak ve düğün hazırlıkları hem çiftleri hem de aileleri sıkıntılara düşürebilen zorlu bir süreç.Bunun üstüne bir de tuhaf gelenekler eklenince işler iyice karışıyor

Olmaz Olsun Böyle Kaynana
15 Ekim 2018 - 09:07

 İşte ülkelere göre alışılmamış, bu da olmaz dedirten düğün adetleri.Kolombiya Gelinlerin anneleri evliliğe fazlaca dahil oluyorlar. Gelinin annesi ger-değe giren çiftin yatağının kenarına oturarak ilk ilişkiye şahitlik ediyor.

 

 

Pakistan Damatlar gelinin ailesi tarafından büyük bir sınavdan geçirilir. Bu sınav aslında damadın aile tarafından hakarete uğramasıdır. Damat bu ağır hakaretlere dayanıp sinirlenmez ve tepki vermezse gelinle evlenmeye hak kazanır.

 

 

Moritanya Evlenmeden önce gelinlerin en az 100 kilo olması gerekiyor. Damadın ailesi tarafından geline sürekli yemek yediriliyor. Eğer yemek istemezse gelin cezalandırılıyor.

 

Kuzey Kore Kuzey Kore’de eskiden damatlar arkalarına kaz bağlayarak at üzerinde gelinin evine giderlerdi. Şimdi ise ördeği sembolik olarak tahta ördek şeklinde kullanıyorlar. Evlenmeden önce çiftin evine tahta ördek yerleştiriliyor. Çift tahta ördeği ters olarak koyarsa kavga ettikleri düz bir biçimde kalırsa iyi anlaştıkları öğrenilmiş oluyor.

 

 

Hindistan Hindistan’da düğün geleneklerinin başında bir yarışma geliyor. Hindistan’da gelin ve damat için kutsal ateş yakılır ve etrafına minder konur. Kutsal ateşin etrafında 4 tur döndükten sonra mindere ilk kim oturursa evde onun sözünün geçeceğine inanılır.

 

Vikingler Vikingler zamanında gelinler damatlara açık arttırmayla veriliyorlardı. Damat adayı kızın üzerinden bir fiyat belirleyip sunuyor, kızın babası ise pazarlığa girişiyordu.

 

Guam Guam’da bakirelerin evlenmesi yasak. Bu yüzden gelin adayları düğünden önce para karşılığı bekaretlerini bozduruyorlar.

 

Bosna Hersek Bosna Hersek’de damat adayı kızın evine davet edilerek ailenin büyükleri evlilik hakkında tartışmaya girer. Kızın ailesindeki büyükler damat hakkında bir karara vardıktan sonra damada kahve ikram edilir. Kahve tuzlu ve ekşiyse damat reddedilmiş, tatlıysa uygun görülmüş anlamına gelir.

Bu haber 2853 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum