Okulu asana sıkı takip geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı, meslek liselerindeki devamsızlığı azaltmak için il milli eğitim müdürlüklerine genelge göndererek okula gitmeyen öğrenciler konusunda tedbir alınmasını istedi. Okul yönetimi ve rehber öğretmenlerden oluşan ekipler ev ziyaretleri yapacak.

06 Mart 2017 - 08:34

MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) önceki gün yayınlanan 2016 Faaliyet Raporu’nda liselilerin yaklaşık yüzde 30’unun devamsızlık yaptığı ortaya çıkmıştı. Bakanlık özellikle mesleki ve teknik liselerde bunun azaltılması için okulları uyardı.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin imzasıyla gönderilen genelgede, yapılan araştırmalara değinilerek devamsızlığın okul başarısı, terki, suç işleme ve zararlı madde kullanımı gibi birçok konuyla ilgili olduğu hatırlatıldı. Öğrencilerin okula gitmesi için bütün adımların atılması gerektiği belirtilen ‘Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında devamsızlığın azaltılması’ konulu genelgede yapılacaklar şöyle özetlendi:

YASAL YAPTIRIM 

Devamsızlığı alışkanlık haline getirenler ile bir okulda kaydı olup da derslere hiç gitmeyen öğrencilerin okula devam etmesi için gerekli tedbir alınacak. Özellikle devamsız öğrenciler başta olmak üzere hepsinin okulda bulunma sürelerinin artırılması amacıyla daha fazla sosyal, sportif, kültürel ve bilimsel etkinliklere katılımları sağlanacak.kaynak hürriyet

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • osman
    8 ay önce
    Aynı palavralar,devlet olmak belirli olmayı,kararlı olmayı gerektirir.Gelişmiş ülkeler bunu başarıyorlar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme ritüeli
Metin Uca'nın paylaştığı evde kalmış kızı evlendirme...
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi
FETÖ'den 79 eski öğretmene gözaltı kararı verildi