Okullarda yüz yüze eğitim için hafta sonu formülü İkili eğitime geçilebilir

Milli Eğitim Bakanlığı, artan vaka sayılarını da dikkate alarak, okullarda yüz yüze eğitimi devam ettirmek ve aynı zamanda koronavirüsün yayılımını engellemek amacıyla okullarda yapılan eğitim yöntemine ilişkin yeni formüller aramaya devam ediyor. Bu kapsamda hafta sonu eğitimi ve ikili eğitim de çözüm yöntemleri arasında değerlendiriliyor.

Okullarda yüz yüze eğitim için hafta sonu formülü İkili eğitime geçilebilir
17 Eylül 2021 - 07:46
Bakanlar Kurulu toplantısına ek olarak Milli Eğitim Bakanlığında (MEB), pandemi kararları konusunda ilgili bakanlıklarla işbirliği içerisinde seri toplantılar yapılıyor. Yapılan toplantılarda 58 bin okul, 18 milyon lise altı öğrencinin sağlıklı bir ortamda eğitim görebilmesi için okullara, acil olarak toplamda 1 milyar lira gönderildiği bilgisi verildi. Türkiye genelinde sınıf ortalamasının 22 öğrenci olduğu, 30-40 öğrencinin aynı sınıfta ders gördüğü illerin başında, İstanbul ve Şanlıurfa'nın geldiği belirtildi

Okullarda yaşanan pandemi sürecinin doğru yönetilmesi için, yerelde Milli Eğitim İl Müdürlüklerine büyük görev düştüğü, her il, her ilçe ve her okul için gerekirse farklı önerilerin gündeme gelebileceği belirtiliyor. MEB'in bünyesinde pandemi sürecini yöneten uzman bir ekip oluşturulduğu, bu ekibin Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu gibi çalışacağı, okulların ve öğrencilerin durumuna göre hızla karar değiştirileceği ifade ediliyor.
İllerde, duruma göre ikili eğitime geçilen yeni yerlerin olabileceği, bazı okullarda öğretmen kaydırılmasının gündeme gelebileceği, hafta sonu eğitim gibi formüllerin de seçenek olarak tartışıldığı belirtiliyor. Velilerin okullara hangi mesafede olacağı gibi konularda da il müdürlüklerinin okulların durumuna göre karar vermesinin daha doğru olacağı tartışılıyor.
Bu haber 266 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum