Okullara sınıf anneliği soruşturması açılıyor

Bakanlığın açtığı soruşturmalara karşın 'sınıf annesi baskısı ve uygulaması okullarda devam ediyor.Sınıf annesi olan öğretmenlere ceza verilebilir.

17 Mart 2017 - 08:33

Milli Eğitim Bakanlığı'mn (MEB) 2011 yılında 81 ile gönderdiği yazıyla yasaklamasına karşın Ankara'nın iki okulunda sürdüğü tespit edilen "sınıf anneliği" uygulaması, bakanlığın soruşturma açmasına karşın devam ediyor.

Ankara Keçiören'de Thsan-Selatm Araş İlkokulu ve Mehmet Emin Yurdakul İlkokulu'ndaki sınıf annelerinin öğretmene pahalı hediye aldıkları, para vermeyen velileri ve öğrencileri deşifre etmesi tepkisi çekti.

Veliler, sınıf anneleri hakkında topladıkları imzalan Milli Eğitim Bakanlığı'na ilettikten sonra Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.
Veliler, soruşturmaya rağmen sınıf annelerinin uygulamalarına devam ettiğini belirtiyor.
Çocuklarımız yalmzlaştınhyor

Bir veli MEB'e verdiği dilekçede, sınıf annesinin çocuğuna psikolojik baskı uyguladığını belirterek, çocuğunun baskılara dayanamaması ve okula gitmek istememesi üzerine okul değiştirdiklerini belirtti. Veli, çocuğunun okuldan ayrıldıktan sonra sınıf annesinin 'Onları imza toplayarak attırdım. Sizler de onlar gibi olursanız sizleri de attırırım" diyerek diğer çocuklara da baskı uyguladığını iddia etti.

İM okul hakkında 23 Şubat'ta Bakanlık talimatıyla soruşturma başlatıldı. Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Baltutar, müfettişlerin incelemelerinin sürdüğünü açıkladı.
BirGün/Ankara

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FETÖ'den tutuklu öğretmenden ilginç savunma geldi
FETÖ'den tutuklu öğretmenden ilginç savunma geldi
İstanbul'da skandal olay: Yine serviste unuttular
İstanbul'da skandal olay: Yine serviste unuttular