Okullara kayıtlarda yeni bir dönem mi başlıyor ?

Okul kayıtları yaparken yeni bir şart mı geliyor ? İşte haberin detayları...

29 Temmuz 2017 - 15:18

Ankara- Ümitköy semti- Mutlukent Mahallesi- 1943 Sokak, 26 Numara da Eğitim Faaliyetini sürdüren Z Kuşağı Eğitim Kurumları- Özel Yalçın Tamer Anadolu Lisesi, bu dönem öğrenci kayıtlarına başlarken, Öğrenci kayıt sözleşmesine radikal bir “Yasak” kararını da ekledi.
 
İKİ KEZ SİGARA ve UYUŞTURUCU NİTELİKTE MADDE YAKALATAN ÖĞRENCİNİN OKUL İLE İLİŞİĞİ KESİLECEK.
 
Z Kuşağı Eğitim Kurumlarında “Kristal çocuklar” yetiştirdiklerini vurgulayan, Okulun Kurucu Başkanı ve Ankara’nın önemli Eğitimcilerinden Yalçın Tamer  yaptığı yazılı açıklamasında; öğrenci Kayıt Sözleşmelerinde önemli bir radikal değişiklik yaptıklarını belirterek;
 
“Özel Eğitim Kurumları; ticaretlerini koruma mantığından kesinlikle kurtulmalı ve kendilerine emanet edilen evlatlara en kaliteli eğitimi sunarken, aynı zamanda öğrencilerini her türlü kötülüklerden korumalı ve bu yönde de gerekli tedbirleri almalı, disiplinini uygulamalıdır.
 
Biz bu anlayışla; bu dönem itibarı ile öğrenci kayıtlarında, öğrenci kayıt sözleşmemize radikal bir şart ekledik.
 
Adına; ister ‘yasak’ denilsin, ister ise ‘disiplin’ denilsin, öğrencilerimizi birçok kötü alışkanlıklardan korumak ve uzak tutmak adına yaptığımız okul içi aramalarda; öğrenci ye ait tütün mamulleri ve uyuşturucu nitelik taşıyan maddeler ele geçirdiğimiz de, bir kereye mahsus olmak üzere kendisine ve velisine ‘uyarı’ bildirimi yapacağız.
 
Aynı öğrenciye ait; eğer ikinci bir kez herhangi bir tütün mamulü ve uyuşturucu nitelik taşıyan madde yakaladığımız takdirde, bu öğrencimizin okulumuzla kesinlikle ilişkisini keseceğiz, velisinin okulumuza yatırmış olduğu bir ücret var ise kendilerine de iade edilecektir.
İşte bu şartımızı öğrenci kayıt sırasında, öğrenciye ve velisine imzalattıracağız..
Bu kararımız; bir cezaevi niteliğinde ki uygulama değil, bize emanet edilen çocuklarımızı yanlışlardan uzak tutma çabasıdır.. Öğrenci ailelerinin de bize destek vereceklerine yürekten inanıyoruz” dedi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğrenciyle ilişkiye giren öğretmen gözaltına alındı
Öğrenciyle ilişkiye giren öğretmen gözaltına alındı
Meryem öğretmeni öldürüp intihar etti
Meryem öğretmeni öldürüp intihar etti