erkek protez saçthemeforest temaları

Okullara ISO 14001 Sertifikasyonu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi çerçevesinde tüm okullarda Çevre Yönetim Sistemi hayata geçirilecek.

Okullara ISO 14001 Sertifikasyonu
27 Haziran 2019 - 10:05 - Güncelleme: 27 Haziran 2019 - 10:08

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında okullarda Çevre Yönetim Sistemi hayata geçirilecek ve okullar böylelikle uluslararası geçerliliğe sahip çevreyle dost standartlarına kavuşacak. Sıfır Atık Projesi kapsamında Türkiye genelindeki MEB’e bağlı tüm okullarda devam eden seferberlik de yeni başlatılacak uygulama ile desteklenecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TEMA işbirliği sayesinde öğrencilere çevre dostu tüketim alışkanlıkları ve atık yönetimi konularında eğitimler verilen ve okullara atıkların kaynağında ayrıştırılmasını sağlayan geri dönüşüm kumbaralarını temin eden proje kapsamında MEB, sıfır atık anlayışının uluslararası bir standardı olan TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemlerinin uygulanması sayesinde sürdürülebilir olmasını amaçlıyor.

Bu çerçevede ilk aşamada yönelik olarak Çevre Yönetim Sistemi Denetçi Yetiştirme Programı'nı başlatan MEB, ikinci aşamada Türkiye genelindeki okullarda ve kurumlarda Çevre Yönetim Sistemi'nin kurulmasını sağlayacak. MEB'e bağlı okul ve kurumlarda 14001 Çevre Yönetim Sistemleri'nin kurulması sayesinde tüm dünyada tanınan uluslararası standartlara uygun bir çevre yönetimi uygulanmış olacak.

Okulların Saygınlığı Artacak

TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri gereğince ilgili standartları yerine getiren ve belgeleyen okulların ulusal ve uluslararası alanda çevreci sıfatını kazanması sağlanacak ve bu sayede okulların saygınlıklarının artması gerçekleştirilecek. ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sayesinde çevresel yükümlülüklerin ve atıkların azaltılması yanında iş veriminin arttırılması ve maliyetlerin düşürülmesi amaçlanıyor.

Bu haber 1591 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort