Bakan Yusuf Tekin’den öğrencilere teşekkür mesajı Bakan Yusuf Tekin’den öğrencilere teşekkür mesajı

Okullar bayram tatili nedeni ile birleştirilen buçuk gün süresince açık olacak. Okullarda idari tatil uygulaması yapılmayacak.

10 Nisan 2024 tarihinde başlayacak olan Ramazan bayramı nedeniyle 9 Nisan 2024 öğleden sonra bayram tatili başlıyor. Ancak hükümet aldığı kararla 8 Nisan 2024 pazartesi tam gün ve 9 Nisan 2024 Salı günü yarım gün idari tatil ilan etti. Böylece bayram tatili dokuz gün süreye çıkarılmış oldu. Bu tatilden tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personel istifade edecek. Ancak bu tatilden yararlanamayacak kurumlar arasında okullar da bulunuyor. Okullar idare tatil süresince açık olacak. Müdürler ve müdür yardımcıları 8-9 Nisan günlerinde bir buçuk gün süreyle okullari açık tutacaklar.  Ancak öğrenciler ve öğretmenler tatil yapacaklar.
Milli Eğitim Bakanlığı okulların idari tatilde açık olması ile ilgili açıklama yayınladı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kurum yöneticileri (Üzerinde yöneticilik görevi bulunan öğretmenler) tarafından gerekli tedbirler alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 8 Nisan Pazartesi günü tam gün, 9 Nisan Salı günü ise yarım gün idari izinli sayılmaktadırlar.