Türkiye genelinde etkili olan kötü hava koşullarından dolayı çok sayıda ilde okullar için tatil kararı alındı. Bazı illerde il genenlide okullar tatil edilirken, bazı illerde ise kaymakamlıklar tarafından ilçe bazında tatil kararı alındı. İşte il il tatil olan okulların il ve ilçeleri:


Türkiye genelinde olumsuz etkisini gösteren hava koşulları yağmur, kar ve fırtına şeklinde hayatı olumsuz etkiliyor. 
İstanbul'da bugün başlayan ve şiddetlenen yağış ve fırtınanın etkisiyle kentin bazı noktalarında ağaçlar devrildi, inşaat alanında toprak kayması meydana geldi. Şile'de derenin taşması sonucu birçok iş yerini su bastı.

İstanbul Şile'de okullar tatil edildi:

İstanbul'da Valilik tarafından yapılan açıklamayaa göre Şile'de yarın ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan kamu personeli de 1 gün idari izinli sayılacak.

Zonguldak Valiliği il genelinde okulları tatil etti

Zonguldak Valiliği tarafından yapılan tatil açıklamasına göre, il genelinde yaşanan olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildi.
Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de bir gün idari izinli sayılacak.

Bolu Valiliğinden okullara tatil kararı

Bolu Valiliği de okullar için tatil kararı aldı. Valilik hava şartları nedeniyle pazartesi günü il genelinde eğitim öğretime 1 gün ara verildiğini açıkladı.

Düzce Akçakoca'da da okullar tatil edildi

Okulların tatil edildiği iller arasına Düzce de girdi. Düzce'ye bağlı Akçakoca ve Yığılca ilçesinde Sakarya'nın Hendek ilçeleri de dahil edildi.

Akçakoca Kaymakamlıkğı'ndan okulların tatil edilmesine ilişkin olarak yapılan açıklamada,

Bazı illerdeki öğrencilere yapılacak olan eğitim desteği kılavuzu yayımlandı Bazı illerdeki öğrencilere yapılacak olan eğitim desteği kılavuzu yayımlandı

"İlçemiz genelinde etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir." ifadesi kullanıldı.

Yine Düzce'nin Yığılca Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, buzlanmaya bağlı ulaşımda yaşanabilecek sorunlar nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile diğer kamu, kurum kuruluşlarına ait kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında 20 Kasım 2023 Pazartesi 1 gün süreyle eğitime ara verildi.

Sakarya'da kar nedeni ile taşımalı eğitime ara verildi

Sakarya'ya bağşlı Hendek ilçesinde ise yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle taşımalı eğitime 1 gün ara verildi.

Sakarya Valiliği tarafından yapılan açıklamada, ilçenin yüksek mahallelerindeki olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle Dikmen, Aksu, Kurtuluş Karadere, Sümbüllü Kırktepe, Bakacak, Pazarcık, Eskibıçkı, Dede Düzü, Bıçkatik, Hicriye, Muradiye, Akçayır, Esentepe, Harmantepe mahallelerinde taşımalı eğitime Hendek Kaymakamlığınca 1 gün ara verildiği kaydedildi.

Bartın'ın Amasra ilçesinde okullara tatil kararı

Bartın'a bağlı Amasra ilçesinde yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Amasra Kaymakamlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada,

"İlçemiz genelinde olumsuz hava şartları nedeniyle 20 Kasım 2023 Pazartesi günü tüm resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin, aynı tarihte 1 gün idari izinli sayılacağı belirtildi.