Okullar Eylül'de Açılacak Mı? Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak? Fahrettin Koca'dan Net Açıklama Geldi

Pandemi nedeni ile yüz yüze eğitim yapılmasının ardından yaklaşan yeni eğitim öğretim yılının yüz yüze eğitimle başlayıp başlayamayacağı konusundaki meraklara yönelik açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Koca Eylül ayında okulları açılacak mı? sorusuna net yanıt verdi.

Okullar Eylül'de Açılacak Mı? Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlayacak? Fahrettin Koca'dan Net Açıklama Geldi
05 Ağustos 2021 - 22:47
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya son günlerde görülen koronavirüs vakalarındaki artışı, aşı olmayan kişilere yönelik kısıtlama getirilip getirilmeyeceği ile ilgili açıklamalar yaptı. Bakan Koca ayrıca okulların Eylül ayında açılmasıyla ilgili de önemli mesajlar verdi.
İşte Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'nin yazısındaki o bölüm:

- Vaka artışları başlayınca herkesi “Yine başa mı döndük, bu yıl da çocukları okula gönderemeyecek miyiz?” kaygısı kapladı. Milli Eğitim Bakanı da yine Sağlık Bakanlığı ile istişare halinde karar vereceği için Fahrettin Koca’ya okulların açılıp açılmayacağını sordum.
Bakan Fahrettin Koca :“Ben özellikle bu yıl okulların mutlaka açılması gerektiği kanaatindeyim. Üniversitelerle ilgili zaten aşıyı önerdik. Bu anlamda koruyuculuğun giderek daha fazla olacağını biliyoruz. Bu yıl özellikle eğitim boyutuyla bir aksamaya yol açmadan ama tedbirli olarak mutlaka açılması gerektiği kanaatindeyim” dedi.


Bu haber 411 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum