Okullar Coğrafi Bilgi Sistemi İle İzlenecek

Milli Eğitim Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemi Tanıtım Toplantısı'na katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, burada bir konuşma yaparak, sistemin detaylarına ilişkin bilgiler sundu.

Okullar Coğrafi Bilgi Sistemi İle İzlenecek
30 Temmuz 2019 - 10:39

Milli Eğitim Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemi Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Bakan Selçuk, okulların Coğrafi Bilgi Sistemi ile daha yakından izleneceğini aktardı. Okullar ile ilgili kararların kanıta dayalı olarak alınacağını belirten Bakan Selçuk, her türlü bilgiye kolayca ulaşma imkânına kavuşacaklarını söyledi. Şu ana kadar yapılan okullar, yapılacak okullar ve bu okullarla ilgili verecek her türlü kararın neye göre verildiğinin cevabını içeren bir sistemi hep birlikte paylaştıklarını dile getiren Selçuk, sisteme ilişkin ayrıntılı bilgiler aktardı.

Coğrafi Bilgi Sistemi Hakkında Ayrıntılar Paylaştı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Coğrafi Bilgi Sistemi ile gerçekleştirmeye çalıştığı şeyin aslında öğretim daireleri denilen genel müdürlüklerin, diğer il/ilçelerin ve okul seviyesinde alınacak kararların kanıta dayalı olarak verilmesini hesaplayan bir yaklaşımla karşı karşıya olduklarını ifade eden Selçuk, sistem sayesinde bilgilere birlikte kolay ulaşılacağını belirtti.

Taşınmaz envanteri oluşturmak üzere öncelikli olarak tüm okul ve kamu binalarının kayıt altına alındığını söyleyen Selçuk, oluşturulan veri tabanı ile de tapu bilgisi, fotoğraf, kullanım türü ve derslik sayısı gibi her türlü bilgiye çok rahat ulaşma olanağına kavuşulacağını ifade etti. Coğrafi Bilgi Sistemi'nde yer alan bilgilerin güncel olacağını vurgulayan Selçuk, taşımaz yönetiminin gerçekleşebilmesi için her şeyden önce verinin güncel kalmasının çok önemli olduğuna dikkat çekti.

Bu haber 1038 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum