Okulda Hizmetliyken Öğretmen Oldu

Azmin en güzel zaferlerinden birini yaşadı. Okulda önce hizmetli olarak çalıştı. Yılmadı çalıştı ve üniversiteyi bitirdi. Okulu bitirdikten sonra ise Şırnak’a öğretmen olarak atandı. Bununla yetinmedi Ankara il milli Eğitim bünyesinde memur olarak çalışmaya başladı.

Okulda Hizmetliyken Öğretmen Oldu
19 Kasım 2019 - 12:29
Eğitim hayatı ise hala devam ediyor. Gazi üniversitesinde yüksek lisans yapmaya başladı. 27 yaşındaki Haşim Türkoğlu hala hayallerinin peşinde koşuyor. MEB bursu ile İngiltere’ye gitmeye hazırlanıyor. Hayatındaki tüm olumsuzluklar onu yıldıramadı ve eğitimden asla vazgeçmedi.

Bozuk Elektrikleri Dahi Tamir Etti
Sınıfları temizleyen Haşim Türkoğlu aslında bir Matematik öğretmeni olarak atandı. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan Haşim Öğretmen, üniversite 2. Sınıfta okurken KPSS ile hizmetli olarak bir okula hizmetli oldu. Yani Türkoğlu Milli Eğitim sürecine hizmetli olarak başladı. Buradan başlayan hikaye uzmanlığa kadar devam etti. Haşim öğretmen lisede matematik başarısızlığı yüzünden istemediği bir okula yerleşti. Lisede öğretmeni sayısal zekasının olmadığını söyleyerek onu sözele yönlendirdi.

Hırs İle Çalışarak Başardı
Öğretmeninin yönlendirmesi ile Türkoğlu sözel yerine sayısalı seçti. Bununla da kalmayıp Matematik öğretmenliği okudu. Okulu bitiren Türkoğlu Şırnak’a öğretmen olarak atandı. Şu günlerde ise doktoraya hazırlanıyor. Hatta doktorasını yurt dışında yapacak. MEB tarafından verilen burs ile İngiltere’ye gidecek. Beş kişilik ailenin en büyük çocuğu olan Haşim öğretmenin babası emekli imammış. Haşim öğretmen babasının eğitime verdiği önem ile bu günlere geldiğini belirtti.
Bu haber 815 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum