Okul öncesinin önemine açıklama

Okul öncesi eğitimin uzman isimlerinden Prof. Dr. Ayla Oktay, "0-5 yaş arası, okul öncesi çağı çocuklarının gelişimlerinin en hızlı olduğu dönem. Çocukların gelecekteki mesleği seçmelerinde bu dönemde aldıkları eğitimin rolü büyük. Bu nedenle kurum seçimine dikkat etmek gerekiyor" dedi.

24 Eylül 2017 - 00:43 - Güncelleme: 24 Eylül 2017 - 00:45

Maltepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ayla Oktay, "0-5 yaş arası, okul öncesi çağı çocuklarının gelişimlerinin en hızlı olduğu dönem. Çocukların gelecekteki mesleği seçmelerinde bu dönemde aldıkları eğitim öğretimin rolü büyük. Bu nedenle kurum seçimine dikkat etmek gerekiyor" diyerek velileri uyardı.

Prof.Dr. Oktay, şunları söyledi:

"Çocukların kendilerini, çevrelerini tanıması; olumlu davranışlar kazanması, diğer insanlarla iletişimi, sorunlara çözüm üretme becerisini kazanmaları, öğrenecekleri etkinlikleri gerçekleştirmeleri önemli. Okul öncesi dönem onların gelecekteki meslek tercihleri hakkında ipucu verirken edinecekleri mesleklerini etkiliyor. Bu nedenle kurum seçimine dikkat etmek gerekiyor."

Levent'te Nevhiz Süer'in kurulucuk yaptığı 'Merhaba Dünya Anaokulu Okul Sonrası ve Gelişim Merkezi'nin açılışında velilere konuşan Prof.Dr. Oktay'ın ardından söz alan fütürist Ufuk Tarhan ise, gelecekte doğayla iç içe eğitim almanın önemine değinerek şöyle konuştu:

"Çocukların geleceğe iyi hazırlanmaları oldukça önemli. Özgüvenli, becerileri iyi gelişmiş, çevresine duyarlı, gelişen teknoloji içinde doğadan kopmayan çocukların yetiştirilmesini önemsiyoruz. Amacımız çocukları geleceğe iyi hazırlamak. Bunun için de onlara her türlü imkanı sunmak, onları doğadan mahrum etmemek gerekiyor. Teknolojinin hızla geliştiği zamanda okul öncesi dönem için bunlar çok önemli. İlk 'merhaba' denilen dönemin iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Bu amaçla bu okulda teknoloji dünyasına çocuk yetiştiriliyor ve bunu doğadan kopmadan sunuyor. Ailelere rehberlik desteği de veriliyor."
Gülseven Özkan (Hürriyet)
 

ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ


SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


ÖĞRETMENLERE 4 YENİ SINAV GÖREVİ
 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ByLock mağduruna güzel haber
ByLock mağduruna güzel haber
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı
Yavuz Yılmaz'ın eski nişanlısı fotoğraflarını paylaştı