Okul öncesi eğitim zorunlu olacak

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya'da 81 ilden gelen öğretmenlere hitap etti. Yıldırım, "Okul öncesi eğitimi zorunlu hale getireceğiz" dedi..

25 Kasım 2016 - 10:06

Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde; 'OKUL ÖNCESİ EĞİTİM ZORUNLU OLACAK' "Önümüzdeki dönemlerde okul öncesi eğitimi zorunlu hale getireceğiz.

Sabahçı, öğlenci uygulamasını ortadan kaldırıp tam gün eğitime geçeceğiz." "Bugün eğitimin bir ülke için ne kadar önemli olduğunu anlayan bir yönetim var. Bizler eğitime yapılan yatırımın ülkenin geleceğine yapıldığını biliyoruz.

2002 yılında göreve geldiğimiz ilk günden beri eğitime öncelik verip en büyük yatırımları eğitime yaptık. Artık bütçede en büyük payı savunma değil eğitim alıyor.Bugün eğitime ayırdığımız bütçe 122 milyar 500 milyon TL."ARTIK EN Eğitim camiamızın insan sayısı dünyanın bir çok ülkesinden daha fazla. Doğru yolda ilerlediğimize eminiz.

14 yılda 561 bin öğretmenimizin atamasını gerçekleştirdik. 3 bin 300 engelli kardeşimizi meslek hayatına kazandırdık.Eğitim kalitesini yükselmek için bir çok düzenlemeye imza attık."

'ÇOCUKLARIMIZI BÖLÜCÜLERE KURBAN ETMEYECEĞİZ'

"Bütün çocuklara bakışımız birdir, aynıdır. Bu güzel ülkenin her evladı bizim için aziz bir emanettir. Bu ülkenin hiçbir evladını kaybetmek gibi bir lüksümüz yoktur. Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu ülkenin bütün çocuklarına sahip çıkacak, hiçbirini ne bölücülere ne FETÖ'cülere asla kurban etmeyeceğiz. Asla onlara bırakmayacağız." dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Endonezya'da son dakika 7.3 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarısı
Endonezya'da son dakika 7.3 büyüklüğünde deprem! Tsunami...
2 öğrenci okul müdürünü pompalı tüfekle öldürdü
2 öğrenci okul müdürünü pompalı tüfekle öldürdü