Okul müdürünün vatandaşı dolandırdı iddiası

Kırıkkale'de, sahte ve başkalarının adına düzenlediği senetlerle vatandaşlardan arpa, buğday, çekirdek, nohut gibi ürünler ve hayvan satın aldığı iddia edilen okul müdürü hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı

03 Mart 2017 - 17:20

Kırıkkale'nin Keskin ilçesine bağlı Ceritmüminli köyündeki ilkokul ve ortaokulun müdürü hakkında, sahte ve başkalarının adına düzenlediği senetlerle vatandaşı dolandırdığı iddiasıyla adli ve idare soruşturma başlatıldı.

İddiaya göre, Ceritmüminli İlk/Ortaokulu Müdürü Rıfat G. ilçede görev yaptığı sırada, çeşitli tarihlerde vatandaşlardan arpa, buğday, çekirdek, nohut gibi ürünler ve hayvan satın alarak karşılığında senet verdi.

Ancak yapılan araştırmada, okul müdürünün sahte senet ile bazı devlet memurları ve Keskin'de esnaflık yapan kişiler adına senet düzenlendiği tespit edildi. Rıfat G, bu senetlere, Keskin ilçesinden ve diğer illerden tanıdığı kişileri haberleri olmadan kefil yaptı.

Mağdur olduğunu öne süren bazı vatandaşlar, okul müdürü Rıfat G. hakkında Keskin Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin de konuyla ilgili soruşturma açtıklarını söyledi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu ölüme terk etti
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu...