Okul Müdürünün Norm Kadro Fazlası Bildirimi Yargıya Taşındı

Ankara'nın Çankaya ilçesindeki bir okulda yaşanan durum nedeniyle Ankara 11. İdare Mahkemesi'nde görülen dava sonuçlandı.

Okul Müdürünün Norm Kadro Fazlası Bildirimi Yargıya Taşındı
23 Mayıs 2019 - 15:21 - Güncelleme: 23 Mayıs 2019 - 15:24

Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde felsefe grubu branşında tek norm bulunduğu ve bir öğretmenin görev yapmakta iken 2015 yılı Nisan ayı itibariyle yöneticilik görevi sona eren bir öğretmenin norm fazlası olarak bu okula atandığı öğrenildi. Ardından söz konusu okulda norm güncellemeleri sonucunda felsefe grubunun norm kadrosu ikiye çıkmış ve bir süre sonra tekrar norm güncellemeleri nedeniyle felsefe grubunun kadrosu bire inmiştir.

“Salt hizmet puanına itibar edilmesi uygun değil”

Ardından okulda daha önce bulunan öğretmen hizmet puanı düşük olduğu gerekçesiyle okul müdürlüğü tarafından norm fazlası olarak bildirildi. Bunun üzerine açılan davada Ankara 11. İdare Mahkemesi tarafından 30.04.2019 tarihinde yürütmeyi durdurma kararı verilmiştir. Mahkeme kararında norm kadro sayısının 1 olduğu okula öğretmen atanmasının hukuki dayanağının bulunmadığından norm kadro değerlendirilmesinde salt hizmet puanına itibar edilmesinin hukuka ve hakkaniyete uygun olmadığı belirtildi.

Kaynak: Eğitim-Sen

Bu haber 1454 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort