Okul Müdürüne Şok Suçlamalar

Okul müdürü iddialara göre 8. Sınıfta okuyan bir öğrenciye sopa ile vurup kafasına kapı kolu fırlattı.

Okul Müdürüne Şok Suçlamalar
30 Eylül 2019 - 09:51

Denizli’de bulunan Yatu Otomotiv Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi R.İ.K. isimli öğrenci iddialara göre sınıfının kapısının kolunun çıkması üzerine, kapı kolunu alarak müdüre götürmek istedi. Tam sınıftan çıkarken sınıfa okul müdürü B.K. girdi ve kapı kolunu öğrencinin elinden alarak, öğrencinin kafasına vurdu. Sonrasında kapı kolunu tutarak R.İ.K. isimli öğrencinin kafasına fırlattı. Okul Müdürü B.K. ‘’Kimse sınıftan dışarıya çıkmayacak. Bu konu da burada kapandı.’’ Diyerek öğrencileri tehdit ettiği iddia edildi. Kafası şişen ve moraran R.İ.K. isimli öğrenci okuldan sonra eve giderek ailesine yaşadığı olayı anlattı ve ailesi tarafından hastaneye götürüldü. Öğrencinin kafasına pansuman yapılırken, öğrencisinin annesi N.Ş. okul müdürü B.K.’ dan şikayetçi oldu. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Okul müdürü B.K. tarafından şiddete maruz kalan öğrenci R.İ.K. olay ile ilgili şunları söyledi:

‘’ sınıftaki kapının kolu eskiydi. Kapıyı açarken koptu ve elimizde kaldı. Bu sırada okul müdürü sınıfın önündeydi. Kapı kolunu elimden aldı ve bana fırlattı. Elinde yarım metre uzunluğunda bir sopa vardı. O da başıma geldi. Başım acıdığı için ağlıyordum O da bana yerine geç diye bağırdı. Başım kanadı ve çok korktum. Sonra beni yanına çağırttı ve sınıf öğretmenim ‘Hastaneye götürelim’ dedi. Müdür ‘Hayır darp derler’ dedi. Öğretmenin ‘Bari sağlık ocağına gidelim’ dediğinde ‘O kadar önemli değil’ dedi. Okuldan sonra ailemle hastaneye gidip darp raporu aldık. Pazartesi okula gitmekten korkuyorum. Şikayet ettiğimi de öğrendi. Okulumu değiştirmek istiyorum.’’ dedi.

Öğrencinin annesi N.Ş., ‘’ Okulun müdürü kızıma sopa ile vurmuş kafasına kapı kolu fırlatmış. İşten çıkıp hastaneye gittiğimde sınıf öğretmenini arayıp neden hastaneye götürmediklerini sorduğumda müdürün izin vermediğini söyledi. Gerekli mercilere şikayette bulundum. Olayın peşini bırakmayacağım.’’ dedi.

Bu haber 741 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • öğretmen
    9 ay önce
    Bu olay için demiyorum ama...Sağ serbest.İspat ispat yok delil delil yok söylüyorsa doğrudur.Acaba bu ülkede doğruyu kaç kişi söylemektedir.Dinimizin emrine rağmen millet olarak yalanı ne kadar da seviyoruz.Özellikle de iftirayı.Ya doğru değilse....

Şişli Eskort