Okul Müdürü ve Öğretmene Darp

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde bir okulda, okul müdürü ve bir öğretmen öğrenci velisi tarafından darp edildi.

Okul Müdürü ve Öğretmene Darp
04 Ekim 2019 - 14:51

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde Sebiha Rıfat Kaleoğlu Ortaokulu’nda yaşanılan olayda, okulda eğitim gören zihinsel engelli bir öğrenciyi rahatsız eden başka bir öğrenci okul müdürü tarafından uyarıldı. Çocuğunun uyarılmasına sinirlenen veli Erdinç K. okula gelip okul müdürü Fatih Şahin’e sehpa fırlattı. Araya girmeye çalışan kadın öğretmeni de darp eden saldırgan veli okuldan elini kolunu sallayarak ayrıldı. Saldırgan velinin okula ve müdür odasına girişi, öğretmene saldırma anları okul güvenlik kameralarına yansıdı. Saldırı anında öğrencilerin panik olarak sağa sola kaçışmaları görüntülerde dikkat çekti.

Yaşanan bu çirkin olay sonrası okul öğrencileri, veliler ve öğretmenler oturma eylemi yaparak saldırıyı kınadı ve müdür lehine sloganlar attı. Memur-Sen Gaziantep İl Başkanı saldırı sonrasında müdür Fatih Şahin’e geçmiş olsun ziyaretinde bulundu ve şunları söyledi:

‘’Toplumda şiddet eğitimcilere kadar uzanıyor ise, toplumun ayağının altındaki halı kayıyor demektir. Öğrenci velisinin okula gelerek hiçbir şey demeden, konuşmadan okul müdürüne saldırısı söz konusu. Okul müdürü ne olduğunu anlamadan saldırıya uğramış ve darp edilmiş. Saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Burada tamamen tepki amaçlı bir veli organizasyonu var. Çocukların gözü önünde öğretmen saldırıya uğramış. Saldırıyı lanetliyoruz. Konu ile ilgili şikayetler yapıldı ve bunun takipçisi olacağız.’’ dedi.

Olay ile ilgili geniş çaplı bir inceleme başlatıldı.

Bu haber 1034 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort