Okul müdürü Atatürk posterini söktürdü

Adana Seyhan’daki Hacı Ömer Sabancı Teknik Öğrenci Yurdu’nda Atatürk posteri, Türk Bayrağı, İstiklal Marşı ile Gençliğe Hitabe duvardan söktürüldü.

11 Nisan 2017 - 10:46

Kayseri bağımsız Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ihbarda bulununca, Şehit Bora Süelkan Motorlu Araçlar Teknik Lisesi Müdürü Saffet Alptekin hakkında inceleme başlatıldı. Halaçoğlu sosyal medya hesabından olayı şöyle paylaştı:

“Adana'da bulunan Sabancı Erkek Teknik öğrenci yurduna öğrencileri denetlemek amacıyla giden Adana Motor Meslek Lisesi Müdürü Saffet Alptekin, yurt odasında bulunan Türk Bayrağı, Atatürk posteri, İstiklal Marşı ve Gençliğe Hitabe posterlerini gösterip ‘Bunlarne? Bunların burada ne işi var? Kim astı? Hangi amaçla astınız? Bunları derhal söküyorsunuz' deyince öğrenci ‘Atatürk ve Türk Bayrağı'nı mı sökeyim müdürüm?' diye sormuş.

Müdür ise ‘Ben dediysem sökeceksin, gözlerime bakmayı bırak da sök şunları' diyerek emir vermiştir. ‘Sökülmüyor hocam' deyince ‘Yırtarak sök lan' diye bağırmış ve öğrenciye zorla söktürmüştür. Başta Adana Valisi ve Milli Eğitim Bakanı'nı göreve davet ediyorum. Bu olayın peşini bırakmayacağım.”

FOTOKOPİYİ KALDIRDIM

Okul Müdürü Alptekin ise “Atatürk posteri, Türk Bayrağı, İstiklal Marşı ve Gençliğe Hitabe siyah-beyaz fotokopiydi. Bayrağımızın şanına yakışmadığı için sökülmesini istedim” dedi ve şunları söyledi: “Tehdit ediliyorum. Taş atıp arabamın camını kıran 5 öğrencinin kimliği belirlendi. Öğrencilere hediye etmek üzere Türk Bayraklarını yurda götürdüm.”
kaynak sözcü

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • osman
  7 ay önce
  Çok uzadı lakin gideceksiniz,bu vefasızlıktan gideceksiniz,Rabbim doğrularını bırakıp,sözde dünyevi güç yanına geçtiğiniz için gideceksiniz.
 • X1
  7 ay önce
  Nereden nereye, fotoğraf üzerinden reddetme davranışları, hesaplaşma çabaları.Bunları yapanlar eğitimciler, üstelik günümüzde okullarda varolan sorunların çözümü değil,Atatürk kendi parasını verdi İş bankası kuruldu fotoğrafla uğraşan müdürün marifeti nedir,onu bunu bırakın ve işinizi layıkıyla yerine getirin, Atatürk siz ne yaparsanız yapın Çok kıymetli bir liderdir ve saygıyla anıyoruz
 • EĞİTİMCİ
  7 ay önce
  FOTOKOPİLERİ ORAYA ASTRAN KİMSE O TUZAK KURMUŞTUR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Muğla'da deprem
Muğla'da deprem
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası
İzmir’de öğretmen ve müdür arasında otopark kavgası