33 Okul müdürünün bulunduğu Erdemli'de okul müdürleri ile sohbet projesi başlatıldı. Proje ise direkt İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca tarafından uygulamaya konuldu. İlçedeki eğitim sorunlarının konuşulmasını ve birinci elden çözüm önerilerinin ortaya konulmasını amaçlayan projenin adı ise  "33 OKUL MÜDÜRÜ SOHBETİ".

Okul müdürleri ile görüş alışverişinde bulunarak sahada karşılaşılan sorunları, ihtiyaçları ve müdürlerimizin çözüm önerilerini değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürü Adem KOCA,

"Bizim önceliğimiz eğitimdir, öğrencilerimizin her alandaki başarısı, öğretmenlerimizin huzurla çalışmalarıdır. Eğitim gönül işidir. Yöneticilerimizi ve öğretmenlerimizi ne kadar desteklersek, sahiplenirsek, dinlersek eğitimin kalitesini o kadar artırırız.

Okullarımızda yapmamız gereken öncelikle bir ekip ruhu oluşturmaktır. Amacımız, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi okullarımızda sadece fiziki olarak tutmak değil onları hem zihnen hem kalben okula aidiyet duygusuyla bağlamak, onları başarıya ortak etmektir.

Öğretmenlerin başvurabileceği 5 yeni sınav görevi Öğretmenlerin başvurabileceği 5 yeni sınav görevi

Öncelikle kalplere ulaşmamız gerekir. Birlikte oldukça, birbirimize destek verdikçe, sorunları da güzellikleri de paylaştıkça çözemeyecek sorunumuz yok. Eğitimde iyi örnekleri hep birlikte çoğaltacağız, eğitimin niteliğini artıracağız.

Büyük bir aile olarak, hep beraber, birlik içinde, başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmeyi temenni ediyor, tüm meslektaşlarımıza emekleri için en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum." dedi.