Okul idaresinden mezhepçi şikâyet

Maltepe’deki lisede okul idaresi, Alevi öğrencileri ‘örgüt üyesi’ oldukları gerekçesiyle Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne şikâyet etti. Oğlu şikâyet edilen b

28 Mart 2016 - 13:37

Maltepe’deki lisede okul idaresi, Alevi öğrencileri ‘örgüt üyesi’ oldukları gerekçesiyle Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne şikâyet etti. Oğlu şikâyet edilen baba Şahin Demir, “Aleviyiz diye kimsenin baskı kurmaya hakkı yok” dedi
İstanbul Orhangazi Çok Programlı Lisesi’nde Alevi oldukları gerekçesiyle örgüt üyesi oldukları öne sürülen öğrenciler İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne şikâyet edildi.

İstanbul Maltepe’de bulunan Orhangazi Çok Programlı Lisesi’nde okul idaresi okulda eğitim alan Alevi öğrencileri Terörle Mücadele Müdürlüğü’ne şikâyet ettiği öne sürüldü.

Şikâyet edilen öğrencilerden lise öğrencisi C. Demir’in babası Şahin Demir şikâyet kapsamında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nden arandı. Veli Şahin Demir’e oğlu hakkında örgüt üyeliği suçlaması bulunduğu ifade edildi.


 
Baba yaşadıklarını anlattı
BirGün’e konuşan Şahin Demir, “Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nden arandım. Telefondaki ses oğlumla ilgili örgüt üyeliğinden suç duyurusu olduğunu belirtti. Çocucuğumu yakından takip edip etmediğim, nerelere gidip geldiği vs. soruldu. Ben de CHP’li bir aile olduğumuzu, çocuğumun CHP’de aktif çalışan biri olduğunu yani gayet iyi bir baba-oğul ilişkisi içinde olduğumuzu anlattım. Karşıdaki ses ikna olmayınca beni ifade vermek için Vatan Caddesi’nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne çağırdı. Ben gelemeyeceğimi ifade ettim. Maltepe’de bulunan Esenkent karakolunda ifade vermek için anlaştık” dedi. Milletvekilleri eşliğinde bir heyetle ifadeye hazırlandıklarını belirten Şahin Demir daha sonra Emniyet’ten gelen bir telefon üzerine ifade alınmasından vazgeçildiğini belirtti. Veli Şahin Demir, “Alevi oldukları tespit edilen öğrencilerle ilgili şikâyet söz konusu. Okul yönetiminin çocuklarımız üzerinde bu şekilde baskı kurmaya hakkı yok” dedi.


Kaymakam yapıyorsa öğretmen neden yapmasın TIKLA OKU

Öğretmenim öğrenciye sakın dokunma TIKLA OKU

FACEBOOK ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete soruşturma
Şeref yoksunu NATO'nun Erdoğan ve Atatürk'e yaptığı hakarete...
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı
Son dakika... Erdoğan seçim tarihlerini açıkladı