Okul gezisi adı altında Fetullah Gülen'e ziyaret

Ankara Başsavcılığı tarafından FETÖ soruşturması kapsamında TSK'dan ihraç edilen subay Mehmet Aktaş hakkında "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan iddianame hazırlandı.

02 Ekim 2017 - 09:28 - Güncelleme: 02 Ekim 2017 - 09:33

Şüpheli Aktaş, iddianamedeki ifadesinde örgütle olan tüm bağlantısını itiraf etti. Örgüt içerisinde kendisine, "Talha" kod isminin verildiğini anlatan Aktaş, annesinin adına kullandığı telefon hattına ise 2014 yılında ByLock yüklendiğini kabul etti.

Şüpheli Aktaş, İzmir Askeri Okulunda okurken aldığı maaşın yüzde 10'unu ise örgüte himmet olarak verdiğini belirtti. Şüphelinin itirafındaki en çarpıcı nokta ise Kara Harp Okulunun 2012 yılında ABD'ye düzenlediği gezi sırasında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'i ziyaret etmeleri oldu. Kendilerinden sorumlu olan üst düzey örgüt abisinin yönetiminde harbiyeli 2 arkadaşıyla birlikte Pensilvanya'ya gittiklerini anlatan Aktaş "Bu kişi bizi Fetullah Gülen'in yanına götürerek, 'Bu çocuklar Türkiye'den geliyorlar. Üçü de harbiye öğrencisi' diye tanıttı.

Gülen bize, 'Allah yolunuzu açık etsin' dedi. Üçümüzün de içinde bulunduğu 30 kişilik bir gruba sabretmekle ilgili bir konuşma yaptı" dedi.
Kaynak:Türkiye

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğretmen Sohbetleri meclise taşındı
Öğretmen Sohbetleri meclise taşındı
Anaokulunda kız öğrencilere türban takıp erkek öğrencilerin ayakları yıkatıldı
Anaokulunda kız öğrencilere türban takıp erkek öğrencilerin...