Okul Çevresinde Alınan Tedbirler Olumlu Sonuç Verdi

2019 - 2020 eğitim- öğretim döneminde ülke genelinde güvenliği sağlamak amacıyla 1413 kolluk görevlisi görev yapıyor. Ayrıca okul çevresinde 22 bin 799 güvenli eğitim koordinasyonu da bulunuyor.

Okul Çevresinde Alınan Tedbirler Olumlu Sonuç Verdi
08 Aralık 2019 - 18:32

Okul giriş çıkış saatlerinde güvenlik sağlamak amacıyla 5 bin 404 polis ekibi ve 3 bin 624 jandarma devriye personeli görev yapıyor. 20 bin özel güvenlik görevlisi de okullar için alınan güvenlik tedbirlerinde yer alıyor.


Alınan Tedbirler Sonuç Verdi

Alınan tedbirler ve yapılan denetimler ile ekim ve kasım aylarında önceki dönemlere göre daha az olay meydana geldi. Geçen yılın aynı dönemi ile yapılan karşılaştırmada 2019-2020 eğitim-öğretim yılında okul çevresinde meydana gelen yaralama, tehdit, hırsızlık gibi olaylar yüzde 25, 1 oranında azaldı. Denetimler ve alınan tedbirler ile azalan olaylar sonrasında il ve ilçe mülk amirliklerinde komisyon oluşturuldu. Oluşturulan komisyon ile okulların öncelik derecelerinde değişimler meydana geldi.

Güvenlik Tedbirlerine Devam Edilecek
Okullar ve çevresinde alınan tedbirler bu yıl yoğun olarak sağlanmaya başlandı. Bu tedbirler için 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde gerekli uygulamalar devam edecek. Yaya devriyeler ve motorize ekipler ile tedbirler alınmaya devam edilecek. Alınan tedbirlerden veli ve öğretmenler de memnun bulunuyor. Öğrenciler ve okulda bulunan personeller açısından güvenlik tedbirleri koruyucu olarak bulunuyor. Bunun yanı sıra okul çevresi için de aynı şekilde koruma sağlanıyor.

Bu haber 548 defa okunmuştur.

Şişli Eskort