OHAL VAR DİYE HUKUKSUZLUK YAPAMAZSINIZ!

Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen (TES) Ganal başkanı İsmail Koncuk'un açıklaması

14 Ocak 2017 - 19:57 - Güncelleme: 14 Ocak 2017 - 19:59


OHAL’e rağmen, kuralsızlık, hukuksuzluk yapılamaz. Hangi sistem olursa olsun imzalamış olduğunuz uluslararası sözleşmelerin gereğini yapmak zorundasınız.15 Temmuz’dan sonra bir OHAL süreci yaşıyoruz. Terörle mücadele amacıyla yayınlandı. Bunu doğru gördük ve bu bir ihtiyaçtı ama maalesef OHAL’in uygulamasında kantarın topuzu kaçırıldı. Adına ne derseniz deyin OHAL’de kuralları olan bir yasadır. OHAL olması bir Kaymakam’a, Vali’ye, Rektöre keyfi davranma hakkını vermez. Şu an Türkiye’de keyfiyet tüm alanlarda hakim oldu. Birini açığa alalım, sebep? Gerekçen nedir? Koy ortaya görelim. OHAL’e rağmen, kuralsızlık, hukuksuzluk yapılamaz.
Hangi sistem olursa olsun imzalamış olduğunuz uluslararası sözleşmelerin gereğini yapmak zorundasınız. OHAL var diye bütün vatandaşlarınızı falakaya yatıramazdınız, işkence yapamazsınız. İbadet hakkını engelleme hakkınız yoktur. OHAL var diye savunma hakkını da ortadan kaldıramazsınız. Şu an Türkiye’de kurum ve kuruluşlarda maalesef savunma hakkı ortadan kaldırıldı. İnsanlar adeta el yordamıyla açığa alınıyor, ihraç ediliyor.
Bunlar insandır, memleketin evlatlarıdır. İnsana insan gibi davranacaksınız, hem dinimiz hem de hukuk bunu emrediyor. Maalesef şu an bunları yaşıyoruz. Türkiye kel Ali’nin bağına dönmüş durumda. Bu ülke bu hale dönmesin. Bu muameleyi hak etmiyor bizim insanımız. Elbette darbeyi destekleyenler, TBMM’yi bombalayanlar bunu sonuna kadar hak ediyorlar ama masum insanların derdiyle dertleniyoruz biz. Adalete inanıyorsak, hakka inanıyorsak, kul hakkının haram olduğuna inanıyorsak bunları söylemeyen dil şeytandandır. Ne diyor Akif;
“Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim
Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!
Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım”
Akif’in bu sözü her müslüman Türkün olaylara nasıl yaklaşması gerektiğini gösteren bir sözdür. Haksızlık karşısında susan müslümanım diyemez. Hz. Peygamberimiz, “"Bir haksızlık gördüğünüzde önce elinizle, gücünüz yetmiyorsa dilinizle engel olmaya çalışın, o da olmuyorsa kalbinizle (içinizden) buğzedin , bu imanın en zayıf noktasıdır" Hz. Peygamberimizin emrettiği gibi her olayda bu çizgiyi esas almamız lazım. Doğruyu usulünce mutlaka söyleyeceğiz.

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ


2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

ŞUBAT 60 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBU İÇİN TIKLAYINI

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Sevdalı öğretmen
  11 ay önce
  Ne zaman doğrulara kulak verilicek??? Herkes aynı şeyleri tekrarlıyor sürekli tüm dünya tüm hukukçular hatta DEVLET siyasileri bile herkes herşeyi biliyor anlamıyorum gerçekten bi insanın bir çırpıda alınterini almak nasıl bir rahatlıktır ele geçen nedir kul hakkı vebalden başka???
 • Yusuf ATMACA
  11 ay önce
  Sendika ve bankasyanın kredi kartını kullanmak suç olamaz bu kurumlar suç işlemişse o kurumları kapatmamak görevi ihmal suçudur.
 • Mağdur öğretmen
  11 ay önce
  Allah sizin gibi insanların iki Cihanda yüzünüzü güldürsün.
 • Adalet
  11 ay önce
  Ohal ı geçtik iman din vicdan ahiret ona ne oldu o nereye gitti
 • Allah razı olsun
  11 ay önce
  İstifa edilen bir sendika üyeliğinden eşimi ve dolayısıyla çocuklarımı açlığa itenler mutlu musunuz acaba bu mu mücadele?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atama öncesi öğretmen ihtiyacı açıklandı
Atama öncesi öğretmen ihtiyacı açıklandı
İşte yeni öğretmen maaşları
İşte yeni öğretmen maaşları