OHAL komisyonu neden kurulmuyor?

Uzun süreden beri kurulacağı söylenen OHAL inceleme komisyonu bir türlü kurulmuyor İhraç olan on binlerce kamu çalışanının gözü kulağı OHAL inceleme komisyonunda. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş OHAL inceleme komisyonu ve OHAL süresi hakkında açıklama yaptı. Haftalardır beklenen OHAL inceleme komisyonunun kurulması ile ilgili net bir açıklama yine gelmedi.

02 Nisan 2017 - 21:53 - Güncelleme: 10 Nisan 2017 - 14:12

OHAL komisyonu ne zaman kurulacak kimse bilmiyor
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş OHAL inceleme komisyonu ve OHAL süresi hakkında açıklama yaptı. Haftalardır beklenen OHAL inceleme komisyonunun kurulması ile ilgili net bir açıklama yine gelmedi.

OHAL komisyonu ne zaman kurulacak kimse bilmiyor

OHAL inceleme komisyonunun kurulacağı her fırsatta dile getirilirken yetkililerin işaret ettiği tarihler gelip geçiyor. Son açıklama ise Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’tan geldi. Kurtulmuş 30.03.2017 tarihinde TRT ‘ye konuk oldu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan ve gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısına OHAL inceleme komisyonu ne zaman kurulacak sorusu da yöneltildi. Ancak Kurtulmuş bu soruya net bir cevap vermedi.

OHAL KOMİSYONU KURULMADI

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın açıklamalarında yer alan süre sona erdi. 30 Mart tarihinde TRT Habere konuk olan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a OHAL inceleme komisyonu hakkında soru soruldu. Programda yer alan gazeteciler OHAL inceleme komisyonundan çok büyük beklenti oluştuğunu belirterek komisyon hakkında son detayları ve bilgileri Kurtulmuş’a sordular.

Numan Kurtulmuş, 688 sayılı KHK ile göreve iadelerin olduğuna değinerek, örgütle mücadelenin sürdüğünü bu mücadelede yanlışlıkların da yapılabildiğini açıkladı. 150 bin kamu personelini ilgilendiren bir işlem sürecine tabii olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, bu alınan kararlarda bir takım yanlışlıkların da yapılabilmesinin normal olduğunu ifade etti.
685 sayılı Kanun Hükmünde Kararname içerisinde yer alan OHAL komisyonu görev süresine değinen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, komisyonun geniş bir şekilde iki yıl çalışacağını daha sonra ise bu sürenin uzatılabileceğini açıkladı.

YANLIŞLIKLARI DÜZELTİYORUZ

Haklarında işlem yapılanlardan yanlış alınan kararların düzeltildiğini belirten Numan Kurtulmuş, örgütle bağı olmayan ve gerçekten suçlu olmayan kişilere zarar vermemek adına azami titizlikle hareket ettiklerini açıkladı. FETÖ örgütü ile bağı olan örgüt elemanlarını da kamudan, devletten ihraç etmek içinde azami gayret gösterildiğinin altını çizen Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, bu kararları alırken de OHAL’in verdiği imkanları kullandıklarını açıkladı.
Öğretmenler İçin

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Yusuf ATMACA
  7 ay önce
  Nasrettin hocanın koyun yün çalı borç hikayesine döndü
 • Komisyon kurulmaz artık
  7 ay önce
  Hukuki degil çünkü. Ayrıca kriterleri degistirmek istemiyorlar. Halbuki devletin onay verip actigi banka sendika uyeligi filan suc olamaz. Bu işi anlaşılan AHIM çözecek iyiki basvurumu yapmışım.Masum Vatandas ac kalmış ölmüş umurlarinda değil malesef anlaşılan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atanamayan öğretmenlerden 10 bin atama için KDK hamlesi
Atanamayan öğretmenlerden 10 bin atama için KDK hamlesi
Öğretmenlere Performans Değerlendirme Sistemine Flaş Açıklama
Öğretmenlere Performans Değerlendirme Sistemine Flaş Açıklama