OHAL komisyonu göreve iade davalarında 'pilot dava' usulüne başvurabilir

7 kişilik OHAL İnceleme Komisyonunun 100 bin dosyaya bakacak. Bu durum büyük güçlükler ile karşılaşılmasına yol açabileceğinden OHAL komisyonunun pilot dava usulüne başvurabileceği belirtiliyor. 

OHAL komisyonu göreve iade davalarında 'pilot dava' usulüne başvurabilir
27 Ocak 2017 - 14:55 - Güncelleme: 27 Ocak 2017 - 15:05

7 kişilik OHAL İnceleme Komisyonunun 100 bin dosyaya bakacak. Bu komisyonun henüz sayısı belirlenmeyen bir sekreteryası da olacak. Komisyon çalışmaya başladıktan sonra çalışma sul ve esasları belirlenecek. Bu süreçte adli işlemleri debam edenlerin idari işlemlerinin bekletilmesi kararı da verilebilir.
Konuya ilişkin olarak bir haber sitesine yazan ziyaretçi şu görüşlere yer verdi:
"Bu tip toplu uyuşmazlıklarda 'pilot dava' dediğimiz usule başvurulur. 100 bin kişi başvuracak ama bu 100 bin kişinin hepsinin olayı ayrı bir özellik arz etmiyor. Belli şekillerde FETÖ''yle ilişkilendirilmişler. İstisnalar olmakla birlikte her durum için belli ilke kararları verilir ve duruma göre dosyalar incelenir.

(Örneğin sadece bank asyada hesabı olanlar için bir ilke karar, bylock uygulamasını kullananlar için bir ilke karar, 17 -25 aralıktan sonra bank asya'ya para koyanlar için bir pilot karar vs )

Yani emsal oluşturulur buna göre bakılır "
ogretmenlersitesi.com-özel haber 


Bu haber 10297 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort