OHAL 3 ay daha uzatıldı

OHAL'in, 19 Ocak Perşembe günü itibariyle 3 ay daha uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

04 Ocak 2017 - 11:55 - Güncelleme: 04 Ocak 2017 - 11:59

OHAL'in, 19 Ocak Perşembe günü itibariyle 3 ay daha uzatılmasına ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Olağanüstü Hal OHAL nedir?

Olağanüstü hal (OHAL), ülkelerde doğal afet, tehlikeli salgın hastalıklar, kamu düzeninin ciddi şekilde bozulması, temel hak ve özgürlüklerin ortadan kaldırılması ve ağır ekonomik kriz gibi durumların oluşmasıyla bu sorunların düzeltilmesi için ilan edilen ve uygulanacak hükümleri belirleyen kararlar tümüdür.
  
Türkiye'de 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin ardından ülke genelinde tepkiler gelmeye devam ediyor. Bu konuda sert açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce sinyalini verdiği önemli kararı MGK ve Bakanlar Kurulu'nun ardından açıkladı.Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 ay süreyle OHAL kararının alındığını ifade etti. 3 aylık süre 2017 Ocak itibariyle dolmak üzere ve konuyla ilgili açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, OHAL'in 3 ay daha uzatılması konusunun mecliste konuşulacağını ifade etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MEB'den güzel haber: Öğretmenler Avrupa'ya gönderiliyor
MEB'den güzel haber: Öğretmenler Avrupa'ya gönderiliyor
Öğle tatilinde öğretmenlere nöbet görevi verilemez
Öğle tatilinde öğretmenlere nöbet görevi verilemez