Öğretmenlik Meslek Kanunu'na Erteleme

Öğretmenlik Meslek Kanunu bütçe sebebi ile ertelendi.

Öğretmenlik Meslek Kanunu'na Erteleme
04 Ekim 2019 - 14:13

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 1. kademe öğretmenlere 3600 ek gösterge ve Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da çalışacak öğretmenler için ek 1000 TL ücret gibi düzenlemelerin yapılacağı Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun bütçe sebebi ile bir süre daha bekletileceğini açıkladı. Bakan Selçuk daha önceki açıklamalarında çalışmaların tamamlandığını ifade etmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı 2023 vizyonunda yer alan ve 2019 yılında tamamlanması planlanan ‘’Öğretmenlik Meslek Kanunu’’ ile ilgili yaptığı açıklamada:

‘’Bir süre daha beklemek durumundayız. İşler ilerlerken ve oradaki maddeler gerçekleşirse ciddi bir bütçe desteği gerekmektedir. Bu sebeple düzenleme bu yıl Meclis’e gelmeyecek’’ dedi.

Söz konusu kanun çalışması Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tamamlanmış, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na gönderilmişti. Yapılan düzenlemeler ile okullar koşulları ve bulundukları bölgelere göre A, B ve C olarak sınıflandırılacaktı. Okul yöneticileri maaşları da bu kapsamda belirlenecekti. Öğretmenler için kariyer basamaklarına geri dönüş yapılacak ve Doğu ve Güneydoğu Bölgesinde görev yapan öğretmenlere 1000 TL ek ödeme yapılacaktı.

Bu haber 1003 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Şişli Eskort