Öğretmenlerin Parasını Çalanlara Karşı Öğretmenlerin ZAFERİ!

Özel Maya Okulları öğretmenlerinin hesabına yatan "kırtasiye ücreti"nin elden geri istendiği, vermeyen öğretmenlerin ise işine son verildiğine ilişkin iddialar gündeme oturmuştu...

11 Mayıs 2017 - 01:04

2003-2006 arasında Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı yapan Prof. Dr. Selçuk’un kurucusu olduğu Özel Maya Okulları'nda, öğretmenlerinin hesabına yatan "kırtasiye ücreti"nin elden geri istendiği, vermeyen öğretmenlerin ise işine son verildiği iddia edilmişti. 
Bu iddianın mahkemeye taşınmıştı ve mahkeme bu konuda kararını verdi konu ile ilgili oda tv de yer alan haber: Geçtiğimiz sene Özel Maya Okulları öğretmenlerinin hesabına yatan "kırtasiye ücreti"nin elden geri istendiği, vermeyen öğretmenlerin ise işine son verildiğine ilişkin iddialar gündeme oturmuştu. 
 İddialarla ilgili olarak MEB tarafından görevlendirilen bir müfettişin yürüttüğü soruşturma esnasında, okul yönetiminin bir öğretmenin sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımların çıktısını alıp "Devlet büyüklerine hakaret ettiği" gerekçesiyle müfettişe teslim edildiği iddia edildi.  Yaşanan bu olayın ardından müfettişin söz konusu öğretmene "Devlet büyüklerine sosyal medyadan hakaret edilip etmediğini" sorması üzerine, öğretmenlerin MEB'e dilekçe yazılarak soruşturmanın doğru yapılmadığını bildirdikleri ancak MEB'in okulu söz konusu iddialardan "akladığı" öğrenildi.  
Bunun üzerine söz konusu öğretmenin okulu ve MEB'i mahkemeye vererek soruşturma konusu uygulamaya karşı dava açtığı öğrenildi. Okulun kurucu temsilcisi Levent Okut'un öğretmenlerden tehditle parayı istediği ses kaydının mahkemeye sunulması üzerine, mahkeme öğretmenin haklılığına ve öğretmenlerin iş akdinin feshinin "keyfi" olduğuna karar verdi. kaynak: odatv.com
 

ÖĞRETMENLERSİTESİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2017 EŞ, SAĞLIK VE MAZERET ATAMA YARDIMLAŞMA GRUBU İÇİN TIKLAYINIZ

SINIF ÖĞRETMENLERİ GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

FEN BİLİMLERİ ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

MATEMATİK ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

OKUL ÖNCESİ-ANASINIFI ÖĞRETMEN GRUBU TIKLAYINIZ

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖĞRETMEN ATAMASI VE MÜLAKAT GRUBUNA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN


Onlarca gözaltı ve tutklama
MEB'den Uyarı: Sakın Yapmayın, Yapan Mağdur Olacak
Maliyeden Çok Önemli BES Ayrılış Açıklaması
 
 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Araç sahiplerine kötü haber
Araç sahiplerine kötü haber
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor
Küçük çocuk öğretmeninden korktuğu için okula gitmiyor