Öğretmenlerin özür grubu atamaları ne zaman yapılacak ?

Öğretmenlerin özür grubu atama başvuruları ne zaman başlayacak? Özür grubu atamaları ne zaman gerçekleştirilecek? İşte detaylar...

29 Temmuz 2017 - 10:55

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazaretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme işlemlerini gerçekleştirecek. Öğretmenler arasında genellikle özür grubu atamaları olarak bilinen bu atamalar ne zaman gerçekleştirilecek?Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin özür grubu atamaları takvimi açıklandı. Açıklanan takvime göre,öğretmenlerin 2017 yılı özür grubu atama başvuruları 8 Ağustos 2017 ile 14 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacak. Başvuruların alınmasının ardından öğretmenler özür grubu atamaları için tercihte bulunacak. Tercih tarihleri 22-25 Ağutos 2017 olarak belirlendi. 2017 yılı özür grubu atamaları için başvuru yapan öğretmenler ardından sonuçların açıklanmasını bekleyecek.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin özür grubu atamalarını 29 Ağustos 2017 tarihinde açıklayacak.2017 yılı özür grubu atamaları ile ataması gerçekleştirilen öğretmenler 5 Eylül 2017 tarihi itibariyle ilişik kesme işlemlerini yapacaklar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Maçtan sonra kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti
Maçtan sonra kalp krizi geçiren öğretmen hayatını kaybetti
Sınav ücretleri ile ilgili önemli gelişme
Sınav ücretleri ile ilgili önemli gelişme