Öğretmenlerin notunu öğrenciler verecek

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmenlere performans kriteri getireceklerini belirterek, “Veli ve öğrencilerden öğretmeni değerlendirmesini isteyeceğiz. Öğrenci öğretmene not verecek” dedi. ‘Mesleki ve Teknik Eğitim’ temalı Eğitim Kongresi’nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yılmaz, özetle şunları söyledi:

26 Ekim 2016 - 08:44

illi Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: ''Hem Veliler Hem Öğrenciler Öğretmene Not Verecek''

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmenlere performans kriteri getireceklerini belirterek, “Veli ve öğrencilerden öğretmeni değerlendirmesini isteyeceğiz. Öğrenci öğretmene not verecek” dedi. ‘Mesleki ve Teknik Eğitim’ temalı Eğitim Kongresi’nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yılmaz, özetle şunları söyledi:

''Öğretmenlere performans kriterleri geliyor. Bu yıl içinde uygulayacağız. Hem velilerden hem de öğrencilerden öğretmeni değerlendirmesini isteyeceğiz. Yani öğrenci, öğretmene not verecek. Değerlendirme yıl yıl yapılacak. Sadece mezun öğrenciler değil, mevcut öğrenciler de değerlendirme yapacak. Öğrencilerin sınav ve akademik başarıları da performansta etkili olacak.''


YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Burhan
  1 yıl önce
  YAZIK
 • öğrenci
  1 yıl önce
  Yedim seni Hacerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!! Otur sana koskocaman bir 0!!
 • bahar
  1 yıl önce
  Öğretmenlik kutsal bir meslektiönceden.şimdi ayaklar altında. Ne velinin saygısı kaldı ne de öğrencilerin saygısı kaldı öğretmene karşı.
 • İlker Hoca
  1 yıl önce
  Uygulamaya bir öğretmen olarak katılıyorum. Eşeltirilmek güzel ya da kötü önemli değil. Önemli olan yanlışları düzeltmek. AMMMAAAA biz öğretmenler de Milli Eğitimi eleştirip onları değerlendirebilecek miyiz? Onlara Not verebilecek miyiz?
 • öğretmen
  1 yıl önce
  milli eğitimden kalitesiz eğitime destek. yani milli rezalet...
 • öğretmen
  1 yıl önce
  daha neler görecez kimbilir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
7. sınıf öğrencisi ölü bulundu
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu ölüme terk etti
Lüks cipin içinden skandal çıktı, annesi engelli çocuğu...